Karlovarský kraj – kontroly dodržování vládních nařízení

Policisté se více zaměří na místa s vyšší koncentrací osob. 

Ve čtvrtek dne 12. března 2020 byl v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlášen nouzový stav ve smyslu zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení. Nouzový stav vyhlásila vláda České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázaným výskytem onemocnění COVID -19. Tento stav přinesl řadu omezení a krizových opatření s cílem zmírnit šíření nákazy.

Policisté v Karlovarském kraji od začátku vyhlášení nouzového stavu pravidelně kontrolují dodržování nařízení vlády, zejména uzavření provozoven, povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky a shromažďování osob.

Po zkušenosti z minulých dnů a s příchodem hezkého počasí již tento a následující víkend, kdy se dá předpokládat vyšší návštěvnost  turistických oblastí, na cyklostezkách, venkovních sportovištích, v parcích, lázeňských stezkách, a  s tím související ohrožení bezpečnosti osob. Proto byla na území Karlovarského kraje o tomto a příštím víkendu vyhlášena speciální akce. Během této akce se policisté ve větší míře zaměří na místa s vyšší koncentrací osob a budou kontrolovat dodržování vládních nařízení, která mají zabránit přenosu onemocnění COVID -19.

Většina občanů se chová zodpovědně a respektuje vládní nařízení, přesto se ale policisté setkávají i s těmi, kteří nařízení vlády neberou vážně. V těchto případech policisté řeší tato porušení oznámením příslušnému správnímu orgánu k projednání. 

Kromě kontrol dodržování vládních nařízení se policisté dále zaměří také na dohled nad veřejným pořádkem a na bezpečnost a plynulost v silničním provozu.

Zdroj: Policie ČR, mjr. Bc. Kateřina Krejčí


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.