Zámek Kynžvart získal prestižní ocenění

Státní zámek Kynžvart v Karlovarském kraji je jednou z deseti nových památek, kterým Evropská komise udělila prestižní ocenění v podobě značky Evropské dědictví. Ta je každé dva roky udělována památkám, které oslavují a symbolizují evropskou historii a ideály.

Udělení značky Evropské dědictví pro zámek Kynžvart nás samozřejmě velmi těší. Znovu se potvrdilo, že české kulturní dědictví má vysokou hodnotu i v celoevropském, potažmo celosvětovém rámci. Za dob knížete Metternicha zámek Kynžvart hostil nejvýznamnější evropské diplomaty, označení Evropské dědictví mu tak právem náleží,“ uvedla generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková. 

Zámek Kynžvart sloužil jako místo diplomatických setkání, kde se hledala společná řešení evropských problémů za iniciativy kancléře Metternicha, nejslavnějšího majitele kynžvartského zámku a panství. „Máme radost z toho, že je evropsky významná památka právě na území našeho kraje. I když současná situace neumožňuje, aby se památky otevřely návštěvníkům, věřím, že jim to zámek Kynžvart v budoucnu vynahradí a děkuji pracovníkům zámku, že celou řadou zajímavých akcí připomínají turistům a zájemcům o památky Metternichovu dobu na kynžvartském panství,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis. 

Kromě zámku Kynžvart bylo oceněn rovněž soubor meziválečných experimentálních sídlišť moderní architektury, mezi kterými jsou i pražská osada Baba a osada Nový dům v Brně. Celkem nese označení Evropské dědictví (European Heritage Label) 48 památek po celé Evropě.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.