Dopravní podnik Karlovy Vary spouští kampaň „Bez roušky nejedeš!“

Dopravní podnik Karlovy Vary přistupuje k dalšímu opatřením, které má zajistit cestujícím ochranu a bezpečnosti při využívání MHD v Karlových Varech.

Doposud je prováděna očista autobusů speciálním virucidními desinfekcemi na denní bázi a ošetření autobusů generátory ozonu. Zastávky MHD jsou impregnovány speciálním přípravkem, díky kterému se na takto ošetřených površích nedrží viry a bakterie.

Od pondělí 6. 4. 2020 se nově spouští kampaň „BEZ ROUŠKY NEJEDEŠ!“.

Drtivá většina cestujících se chová zodpovědně a ohleduplně ke svému okolí, a dodržuje tak vládní nařízení týkající řešené problematiky. Všem zodpovědným cestujícím za tento přístupu velmi děkujeme. Ojediněle však byly zaznamenány případy, kdy někdo nařízení nerespektoval. Považujeme tedy za nezbytně nutné toto jednání nekompromisně postihovat. O chystaném opatření informujeme s předstihem, abychom odradili nezodpovědné cestující od podobného jednání“, uvedl předseda představenstva Dopravního podniku Jiří Vaněček

Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová vyjádřila kampani plnou podporu, a z pozice vrchní velitelky Městské policie učinila veškeré kroky, aby kampaň mohla být spuštěna. Na základě výše uvedené dohody bude po zjištění řidiče autobusu, že se ve vozidle MHD vyskytuje cestující bez ochrany dýchacích cest, přivolána hlídka Městské policie, která s nezodpovědným cestujícím situaci vyřeší na místě. Na místě lze dle krizového zákona uplatnit pokutu až do výše 10.000 Kč, ve správním řízení se pokuta může vyšplhat na částku až 20.000 Kč. Tímto opatřením chce podnik ochránit všechny zodpovědné cestující.

Zdroj: Tisková zpráva – Dopravní podnik Karlovy Vary,a.s.


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.