V areálu karlovarské nemocnice funguje odběrové místo. K odběru vezme jen lidi určené hygienikem

V Karlových Varech zahájilo ve čtvrtek 19. 3. činnost odběrové místo, kde se budou provádět ve spolupráci zdravotníků Karlovarské krajské nemocnice a Hasičského záchranného sboru testy na nákazu koronavirem.

K nástupu na testování budou vyzývat občany pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Test neprovedou zdravotníci nikomu dalšímu, kdo nebude zanesen do databáze hygieniků.

Vyzýváme všechny občany nejen z Karlových Varů, ale z celého kraje, aby zbytečně nejezdili k odběrovému místu a nekomplikovali dopravu. Odběr bude proveden těm přijíždějícím lidem, kteří budou k testu určeni přímo pracovníky krajské hygieny, budou na seznamu v odběrném místě a přijedou na telefonickou výzvu. Nikomu jinému test proveden nebude,“ upozornil Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice. Do areálu bude přijíždějící vpouštět příslušník policie.

Lidé, které hygienici určí k testování, s sebou musí mít osobní doklad ke zjištění totožnosti. V odběrovém místě jim bude proveden rychlotest. Pokud se prokáže nákaza koronavirem, nemocný bude znovu testován pro ověření výsledku. „Prosíme naše obyvatele, aby skutečně do místa zbytečně nejezdili a respektovali stanovený postup. Jinak by mohli zkomplikovat například výjezd záchranářů, ale i dopravu v centru města. Děkujeme všem za pochopení,“ dodal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Další odběrová místa se chystají v Sokolově a v Chebu. Fungovat budou ve stejném režimu, jako odběrové místo v krajském městě. Dále zůstávají v provozu dvě odběrové skupiny, které provádějí denně testy přímo v domácnostech na území regionu.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.