Úřad Karlovarského kraje informuje – aktuálně ke koronaviru COVID 19

VÝZVA OBČANŮM:
Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje v souvislosti s šířením nákazy koronavirem vyzývá občany, kteří se zúčastnili plesu dne 7. 3. 2020 v hotelu GALA HOTELS, Chateau Monty SPA Resort, Příkrá 218, 353 01 Mariánské Lázně, aby zůstali v domácí karanténě a v první pracovní den kontaktovali TELEFONICKY svého praktického lékaře k vystavení karantény na dobu 14 dnů, tj. do 21. 3. 2020. Děkujeme všem za součinnost.

NOUZOVÝ STAV:
Vláda ČR rozhodla s účinností od 14. 3. 2020 od 6:00 hodin o uzavření všech obchodů, s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Zakazuje dále přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb. Přesné znění všech krizových opatření najdete na stránkách Úřadu vlády.

DODÁVKA RESPIRÁTORŮ:
Informace pro zdravotníky z Karlovarského kraje ohledně dodávek ochranných pomůcek od Ministerstva zdravotnictví ČR.

INFORMAČNÍ LINKA KE KRIZOVÝM OPATŘENÍM:
Nová informační linka Karlovarského kraje ke krizovým opatřením v souvislosti s nouzovým stavem: 601 214 174 denně od 8.00 do 15.00 hodin.

LINKY HYGIENIKŮ A STÁTNÍHO ZDRAVOTNÍHO ÚSTAVU:
Infolinka Státního zdravotního ústavu, která je k dispozici nonstop na telefonních číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Infolinka Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje
PRO OSOBY S RESPIRAČNÍMI POTÍŽEMI: od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin na telefonních číslech 728 650 142 a 728 650 242

PRO POSKYTOVÁNÍ OBECNÝCH INFORMACÍ: od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin na telefonních číslech 601 501 983, 602 251 658, 602 467 357

PRO SENIORY:
Senioři, chronicky nemocní lidé a ti, kteří mají oslabenou imunitu, se
v koronavirus.pdf letáku  Karlovarského kraje mohou seznámit se základními doporučeními ohledně prevence onemocnění COVID-19 a potřebných kontaktů.

PRO LÁZEŇSKÁ ZAŘÍZENÍ:
Na základě vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR v případě, kdy jsou poskytovány zdravotní služby typu lázeňská léčebně rehabilitační péče a léčebně rehabilitační péče na základě indikace lékaře a pod jeho dohledem, nevztahuje se pak na tyto provozy zákaz, jako je to v případě wellness služeb. Tyto provozy však nesmí být přístupné jiným osobám, než jsou pacienti daného poskytovatele zdravotních služeb, a vždy je nutné  dodržovat pravidlo maximálně 30 lidí v daném provozu včetně personálu. Poskytovatelé zdravotních služeb musí dbát, aby toto pravidlo bylo dodržováno i v jiných prostorech (jídelny atd).

PRO OBČANY PRACUJÍCÍ V SRN:
Informace pro české občany pracující v SRNnajdete na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje.

OŠETŘOVNÉ A HOMEWORKING:
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR zároveň zveřejnilo instrukce, jak postupovat v případě, kdy rodič musí zůstat s dítětem doma (ošetřovné a homeworking).

INFORMAČNÍ WEBY KE KORONAVIRU:
Veškeré aktuální informace ohledně onemocnění COVID-19 najdou občané na novém portálu MZ ČR ke koronaviru, na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČRna webu Státního zdravotního ústavu a Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.


LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI​

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.