Více jak čtvrtinu rozpočtu na kulturu vyplení Piráti

Mariánské Lázně – Na únorovém Zastupitelstvu se jako každý rok schvalovaly příspěvky města na kulturní akce. Ti, kdo si požádali, jistě netrpělivě čekali, zda jim Zastupitelé příspěvek schválí.

Všechny žádosti ale nejprve posuzují a následně je (ne)doporučují Zastupitelům ke schválení členové komise kultury. Jelikož jde o doporučení, Zastupitelé se jejich návrhem řídit nemusí, zpravidla ale většina Zastupitelů na doporučení komise dbá. 

V Mariánských Lázních to však má hned několik „ale“.

Tím prvním je například složení kulturní komise. 

Šest členů z devíti, je přímo finančně zaangažováno na kulturních akcích, které dotuje město. Zda mohou být v rozhodování objektivní a transparentní, vědí jen oni. Ještě zajímavější je pohled na objem čerpání peněz z kulturního rozpočtu na akce členů kulturní komise. 

Celková částka činí 1.300.000 Kč. 

Z té získal Zastupitel a člen komise kultury Sasko (Piráti) 76.000 Kč na nespecifikovaný počet akcí pod názvem Boulevard. Členka dozorčí rady TDS a manželka člena kulturní komise Ing. Sasková (Piráti) i letos získala dotaci na Lázeňský Food Festival, a to ve výši 86.000 Kč. Spojená je také s akcí MOVOMAL, která získala 46.000 Kč. Dalších 86.000 Kč odsouhlasili členové komise na fungování Šviháka krajské Zastupitelce a pirátské kandidátce na senátorku Mosportové. Její jméno je spojeno MARIENBAD FILM FESTIVALEM  který získal 76.000 Kč. Suma sumárum, 370.000 Kč, tedy takřka třetina vyčleněných peněz, jde na akce spojené s aktuálně vládnoucí garniturou.

Peníze z fondu kultury navíc čerpá i Komunitní centrum Domeček, aniž by pořádalo ryze kulturní akce. To je ale samozřejmě na uvážení členů komise kultury a Zastupitelů města. Snad je neovlivní fakt, že pro komunitní centrum má slabost pan Kalina, který na Domeček v loňském roce přesunul finance, které měly původně sloužit na opravu veřejných záchodků…  http://localhost/karlovarky.cz/marianske-lazne-pirati-zazdili-verejne-zachody/

 

KOMISE KULTURY MĚSTA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Bartoš Jaromír, Ing. Mgr.

Předseda komise – člen Junák – český skaut, středisko STOPA Mariánské Lázně, z.s.

Nosek Luděk, PhDr.

Člen komise – člen společnosti F.Chopina, z.s.

Monsportová Markéta

Člen komise – Švihák z.s., Marienbad film z.s., ZSO – správní rada

Hála Petr, Mgr.

Člen komise – člen DLT,  ZSO – správní rada

Míka Radek

Člen komise

Sasko Martin

Člen komise – pořadatel akcí Boulevard of music (není jasný počet akcí)

Manželka pořadatelkou akce – Lázeňský food festival

Šustek Petr

Člen komise – zástupce ředitele ZUŠ Fryderyka Chopina

Tučková Anna

Člen Komise 

Petřík Martin

Člen Komise


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.