Karlovarský kraj – testování nemocných na nákazu koronavirem bude probíhat přímo v domácnostech

Lidi s obtížemi, kteří se vrátili z oblasti zasažených onemocněním COVID-19, bude po dohodě s krajskými hygieniky testovat přímo v domácnostech na území Karlovarského kraje odběrová skupina.

Zdravotníka Karlovarské krajské nemocnice (KKN) vždy na místo doveze sanitka Zdravotnické záchranné služby. Odlehčí se tak praktickým lékařům a infekčnímu oddělení karlovarské nemocnice, kam dosud lidé směřovali.

První skupina byla připravena k výjezdu již od úterý 10. března 2020.

Na této spolupráci se dohodl hejtman Petr Kubis, vedení KKNzáchranáři i pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje na společné schůzce v pondělí 9. března: „Odběrové skupiny, tedy vždy sestřička s řidičem, budou vyjíždět podle dohody s hygieniky. V případě, že bude mít nemocný občan příznaky a byl v zasažené oblasti, skupina za ním přijede domů a provede odběr. V případě pozitivního nálezu bude na základě stanoviska hygieniků rozhodnuto o pokračování karantény v domácím prostředí, nebo o hospitalizaci v nemocnici,“ popsal hejtman. Kraj také zároveň s tím prověří možnost, zda by mohl z centrálních zásob ministerstva zdravotnictví získat další ochranné obleky, takzvané overaly na jedno použití, a ochranné brýle, kterými musí být odběrové skupiny vybaveny. 

Kromě toho vedení kraje rovněž vyčlenilo prostor pro ochranné prostředky, jež získá ze zásob ministerstva zdravotnictví. „Ochranné pomůcky a prostředky se uloží ve skladovacích prostorách krajského úřadu, odtud se pak budou distribuovat do zdravotnických zařízení a k lékařům,“ uvedl krajský radní Jan Bureš. Hejtman Petr Kubis také připomněl, že stát přislíbil ve dvou vlnách rozvoz respirátorů všem praktickým lékařům a zubařům.

Zástupci Celní správy a Policie ČR informovali přítomné o probíhající akci na hranicích se SRN. Hraniční přechod v Pomezí nad Ohří byl vybrán jako řada dalších míst k záchytu cestujících vracejících se z Německa. Řidičům jsou ve spolupráci s hasiči předávány letáky a namátkově měřena teplota. 

V současnosti bylo na nákazu koronavirem testováno v Karlovarském kraji 22 lidí, na výsledky se v 8 případech čeká. U nikoho se zatím ale koronavirus neprokázal. V karanténě se na území kraje nacházejí 4 občané, dnes budou hygienici rozhodovat o karanténních opatřeních pro dalších 6 osob.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.