Nasypou si i letos do pirátské kapsy?

Lázeňská sezóna je v dnešní době takřka celoroční, i přes to ji ale lázeňská města každoročně slavnostně zahajují.

Není divu, tato symbolická akce má stále jisté kouzlo. Také je to ale příležitost, jak svým straníkům přihrát zajímavou zakázku a navíc se zviditelnit.

Bude se i letos v Mariánských Lázních opakovat situace z minulého roku?

Místní Kulturní a informační služba (KIS) si tehdy u Radního města Pavlovice (Piráti) objednala za několik desítek tisíc korun natočení videa o zahájení lázeňské sezóny. Ponechme nyní stranou, zda se konalo transparentní výběrové řízení, nebo transparentní výběrové řízení „po pirátsku“. Redakci ale upozornil všímavý čtenář na komentáře pod zveřejněným videem, které ukazují, že místní s kvalitou spokojení nebyli. A navíc to vypadá, že autor videa věšel diskutujícím bulíky na nos. Bude se situace opakovat i letos?

K natočenému videu Radního Pavlovice se kriticky vyjádřil například facebookový profil se jménem Jiří Janata. Konkrétně upozorňoval autora videa, že kdyby pročetl řádně program, tak by zjistil, že vrcholem zahájení lázeňské sezóny nebyl koncert akordeonového orchestru, ale koncert Západočeského symfonického orchestru, v rámci kterého vystoupil světoznámý houslový virtuóz Václav Hudeček. Koncert navíc přenášela i TV NOE.

Radní Pavlovic pisatelů briskně a s nádechem sarkasmus odpověděl, že kameraman by dozajista koncert Západočeského symfonického orchestru nevynechal, ale požadavkem TV NOE prý byla exkluzivita a proto nikdo jiný nemohl koncert nahrávat. Nabízí se tedy několik otázek: Kdo drží nebo držel autorská práva na zmiňovaný koncert Západočeského symfonického orchestru a virtuóza Václava Hudečka? Komu televize NOE platila za výhradní právo na natáčení, které zmiňuje Radní Pavlovic? Byl to ZSO, Mistr Václav Hudeček, nebo KIS?

Není nic jednoduššího než se transparentně zeptat přímo u zdroje, který si dle sdělení představitele města vyhradil právo na natáčení. Tiskový mluvčí Televize NOE na dotaz o autorských právech ke zmiňovanému koncertu zaslal následující reakci:

Proč uvedl Radní Pavlovic diskutující v omyl, se lze pouze domnívat. Možná by poté nebylo tak snadné získat zakázku i pro letošní rok… viz fotodokumentace 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.