Karlovarský kraj – proběhla dopravně bezpečnostní akce „Y“

Alkohol či jiné návykové látky nepatří za volant řidičů. Z tohoto důvodu proběhla během pátečního večera, dne 14. února 2020, dopravně bezpečnostní akce „Y“ zaměřená především na alkohol a jiné návykové látky u řidičů.

Téměř stovka policistů z pořádkové a dopravní policie kontrolovala řidiče po celém Karlovarském kraji.

Mimo jiné se však zaměřili i na problematiku převozu drog, zbraní, odcizených věcí a nelegální migraci osob.
Během večera policisté zkontrolovali na 900 motorových vozidel. Zjistili celkem 145 dopravních přestupků, přičemž 137 z nich vyřešilo pokutou a 8 jich oznámil na příslušný úřad k vyřízení. U dvou řidičů byla provedenou orientační dechovou zkouškou zjištěna hladina alkoholu v krvi a v jednom případě ukázal orientační test u řidiče přítomnost návykové látky.

V jednom z těchto případů, nadýchal 29letý řidič policistům při orientační dechové zkoušce 1,86 promile alkoholu. Poté se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Případ je nadále v šetření.

Nejčastěji policisté řešili nevyhovující technický stav vozidel, a to celkem v 55 případech. Dalším častým přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to v 25 případech. Obdobné dopravní akce budou pokračovat i nadále.

Zdroj: Policie. ČR, por. Bc. Zuzana Týřová

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.