Starosta Mariánských Lázní posílá na občany městskou policii

Porušovat zákon se nemá, o tom žádná. V Mariánských Lázních ale zvolil pan starosta přinejmenším prapodivný způsob, jak přistupovat ke špatně parkujícím řidičům. Zaúkoloval městskou policii, aby rozdala pár výchovných pokut.

Vážení občané města se jistě rádi nechají vychovávat od 35letého pana starosty…

Zvláštně přistoupil pan starosta k situaci ohledně parkování ve městě už v lednu. Řekl, že se řidiči, kteří parkují na rezidentním stání bez rezidentní karty, se v lednu nebudou pokutovat. To je obvyklá praxe v řadě měst na západě, kde vás napoprvé pouze upozorní. V Mariánských Lázních to však mělo jedno velké ALE. Pan starosta určil jednu výjimku – pokud vás někdo udal, pokutu jste dostali. Zavání to opravdovým kultem osobnosti, když velitel městské policie v osobě starosty Kaliny nařídil, koho pokutovat a koho ne. Pirátská pravidla jsou prostě jiná.

Rezidentní parkování v Mariánských Lázních bylo a je stále velkým tématem. Občané sepisovali při změně parkovacího systému petice a současné vedení radnice do dnešního dne situaci evidentně nedořešilo.

Pomyslnou třešničkou na dort položil mariánskolázeňskými občanům (rezidentům) pirátský starosta Kalina ve své únorové propagační talkshow na sociálních sítích. Občanům sdělil, že od 1. února končí doba hájení a městská policie má za úkol prošmejdit město (šmejděníčko šmejdění) a rozdat pár výchovných pokut. „A doufám, že se ta věc mezi lidmi rozkřikne a nebude nutno tady zavádět nějaké represálie,“ řekl.

Je trochu schizofrenní snažit se udržovat ve městě pořádek a přitom stále populisticky bojovat o voliče. Zákon a vyhláška mají platit buď pro všechny, nebo pro nikoho. Selektivní využívání práva dle rozhodnutí „mocných“ ve funkcích a jejich zneužívání jsme tu měli před rokem 1989. A poslat strážníky městské policie do terénu s úkolem: „Rozdejte pár výchovných pokut, ono se to rozkřikne,“ už prakticky hraničí se zneužíváním pravomocí veřejného činitele. Jak vybere strážník městské policie na ulici toho, kdo výchovnou pokutu dle starostovo nařízení dostane a kdo ne?

Autor: Vladimír Majer


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.