Karlovy Vary – město má novou smlouvu s filmovým festivalem

Novou smlouvu mezi Nadací Film-Festival Karlovy Vary a společností Film Servis Festival Karlovy Vary podepsali primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová a prezident festivalu Jiří Bartoška v pátek 7. února. Oproti předchozímu kontraktu, jehož desetiletá platnost vypršela na konci loňského roku, je nová smlouva uzavřená na tři roky pro město výhodnější zejména po finanční stránce.

Podařilo se nám do kontraktu zakomponovat podmínky, které ve výsledku přinesou městu výraznou finanční úsporu. Pořadatelé filmového svátku na sebe nově mimo jiné převezmou náklady za pravidelné zvláštní festivalové linky MHD, platby za zvýšený pravidelný úklid a svoz odpadu ve festivalových lokalitách. Mezi novinky výhodné pro město patří také povinnost hradit poplatky za zábor veřejného prostranství a další místní poplatky a také náklady na energie a vodu v městských objektech, jak to činí i organizátoři jiných akcí. Nová pravidla ušetří městskému rozpočtu odhadem tři miliony korun,“ vypočítává změny primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Z nové smlouvy budou profitovat také obyvatelé města. Nově mají alespoň polovinu brigádníků tvořit občané Karlových Varů, více možností a prostoru mají dostat také místní podnikatelé. Dokument rovněž garantuje zajištění minimálně tří festivalových projekcí v letním kině a omezí zatížení těžkou technikou Mlýnskou kolonádu a její okolí. Pódium a další stavby potřebné pro pořádání doprovodných akcí se budou instalovat v letošním roce třikrát, v následujících letech maximálně dvakrát.

Město organizátorům přehlídky i doprovodných akcí poskytne řadu svých objektů a prostranství, povolení k vjezdu pro festivalové vozy i k úpravám provozu na vybraných komunikacích a zajistí  nezbytnou součinnost městské policie při zajištění veřejného pořádku v průběhu festivalu.

Letošní, již 55. ročník Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, vypukne 3. července. Město jej podpoří dotací ve výši 8 milionů korun.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary


http://localhost/karlovarky.cz/otevreny-dopis-vedeni-mesta-karlovy-vary/


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.