Kde bydlí nejromantičtější Češi

Kam za romantikou?

Na seznamu vyhledávaných frází, které jsme hodnotili, se vyskytují slova jako: „Valentýn“, „vyznání lásky“, „romantická večeře“, „kytky“, „překvapení“ a další výrazy spojené se svátkem zamilovaných. Počet vyhledávání těchto slov znatelně roste okolo Valentýna v celém Česku, avšak výsledky zachycují určité regionální rozdíly, které potvrzují, že zájem o romantiku není všude stejný.

Po zpracování statistik nejoblíbenějšího vyhledávače se ukázalo, že nejromantičtější Češi bydlí na severu Čech: v Královéhradeckém, Karlovarském a Ústeckém kraji. V těchto oblastech byl zaznamenán největší nárůst hledanosti dotazů a zadávaných slov spojených s Valentýnem. Všechny tyto kraje se nachází v severní a severovýchodní části historického území Česka a jsou obklopeny krásnými přírodními oblastmi. Ale kvalita života se v těchto krajích výrazně liší. Zatímco v Královéhradeckém se díky čistému životnímu prostředí, zaměstnanosti a dalším faktorům žije velmi dobře, Karlovarský a Ústecký zůstávají po léta na spodních příčkách ekonomických žebříčků. Karlovarské sází na lázeňství a Ústecké vzhledem k počtu hradů a zámků na rozvoj turistiky v oblasti cestovního ruchu. Je možné, že tyto faktory přispívají k navázání romantických vztahů, které nám přinášejí potěšení.

V ČR tak ze všech krajů projevují nejnižší zájem o den svatého Valentýna a všechny zvyky s ním spojené obyvatelé Jihočeského kraje (14. místo). Málo romantičtí jsou také lidé z Moravskoslezského (13. místo) a Olomouckého kraje (12. místo).

 

 

Průzkum byl založen na porovnání nárůstu hledanosti jednotlivých klíčových slov za období leden – únor 2019 podle archivovaných dat Google (pomocí nástroje Plánovač klíčových slov).

Analytický tým Picodi.com využil Google statistiky k hodnocení četnosti vyhledávání jednotlivých „romantických“ frází na internetu a na základě takto získaných informací vytvořil žebříček nejromantičtějších koutků české země.

Zdroj: Picodi.com


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.