Gastrorevue Karlovarského kraje II. díl

V naší rubrice Gastrorevue nehodnotíme pouze kvalitu podávaných jídel, ale zaměřujeme se na celkovou atmosféru daného podniku. Dozvíte se, kde nám chutnalo, jakou kde podávají kávu, víno, pivo nebo drink. Budeme vás také informovat o tom, na jak ochotný a profesionální personál jsme narazili nebo naopak, kde už bychom příště nezavítali ani v případě, že by to bylo zadarmo.

Naše první zastavení začínáme ranní kávou v kavárně Lékárna by City Roasters

Tuto kavárnu najdete v Karlových Varech na ul. T.G. Masaryka a určitě jí nemůžete přehlédnout. Do jejího interiéru lze pohodlně nahlédnout z ulice, protože jí po celém obvodu zdobí velká prosklená stěna. Díky tomu je kavárna krásně prosvětlená. Interiér je celý propojený a je vytvořen jako otevřený prostor v loftovém stylu. V letních měsících mají hosté samozřejmě k dispozici i předzahrádku. Zde bych našel jednu z mála „vad na kráse“, a to z jediného důvodu. Chybí mi zde obsluha. Pro kávu či jiné nápoje si musíte zajít k baru. Pokud kavárnu navštívíte sami bez doprovodu, tak se vám může lehce stát, že vám vaše místo obsadí jiný host, který zrovna přijde. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože se mi to stalo.

Co se týká sortimentu, tak zda najdete vše, co takový typ zařízení může svým hostům nabídnout. Od skvělých dezertů, přes netradiční snídaňové či obědové menu, až k vínu či dokonce točenému pivu, které považuji v kavárně za nadstandard. Samozřejmě prim hraje opravdu výborná káva vlastní výroby, na kterou se velice rád vracím. Voda ke kávě je zdarma a můžete si jí sami natočit.

Obsluhu tvoří sympatická parta mladých, a především komunikativních lidí, kteří mají svou práci opravdu rádi a rozumí ji. Alespoň na mne tak přirozeně působí.

Pokud tedy nehledáte klidnější a intimnější prostředí a dostanete chuť na opravdu dobré kafe, mohu vám kavárnu Lékárna by City Roasters bez sebemenšího zaváhání doporučit.


Naše druhá zastávka nás zavedla do nedalekého města Lokte, kde jsme navštívili restauraci s názvem Ristorante pizzeria Marconi.

Již samotný název naznačuje, že jde o restauraci, která se zaměřuje na italskou kuchyni.

Restaurace je součástí penzionu Ulrika, který je situován na krásném a malebném náměstí historického města Loket. To vám nemusím jistě představovat, určitě jeho úchvatnou atmosféru všichni dobře znáte.

Co říci k samotné restauraci, která byla cílem naší cesty?

Velice příjemně na nás zapůsobil interiér, který vytváří útulné prostředí a velmi milý a oku ladící personál. Jídelní lístek s pestrým výběrem italských pokrmů, kde si určitě každý host najde to, po čem touží jeho chuťové pohárky.

Na předkrm jsem si objednal tatarák z lososa s rozpečenou ciabattou a jako hlavní chod vepřovou panenku na hříbkách s čerstvou majoránkou. Svého výběru jídla nelituji a velice jsem si pochutnal. Na jídelním lístku mě ještě zaujala jedna položka, a to Panna cotta s omáčkou z lesních plodů. Nejsem však žádný velký jedlík, tak tu určitě ochutnám jindy. O důvod více se těšit na další návštěvu

Restauraci ovšem můžete navštívit, i když nemáte právě chuť na kvalitní italskou kuchyni a zatoužíte třeba po dobré kávě či posezení s přáteli u vína nebo míchaného drinku.

Foto zdroj: Ristorante pizzeria Marconi

Autor: Redakce


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.