Mají být Mariánské Lázně zelené jen pro turisty?

Obyvatele Janáčkovy ulice v Mariánských Lázních nadzvedlo ze židlí kácení stromů podél trati. Stěžují si na to, že stromy poskytovaly protihlukovou bariéru, ale také měly svůj estetický účel. Nyní budou místní koukat na obchodní domy a stále nedokončené obchodní centrum „Nová Chebská“. Požadují proto, aby bylo kácení zastaveno.

Jako problematické vidí tamní obyvatelé kácení vegetace podél trati rovnoběžně s ulicí Janáčkova na Panských polích. V neúměrné míře se zde kácelo už před lety kvůli rekonstrukci trati, pro místní je to tak nepříjemné déjà vu. Zásah do zeleně vidí jako bezpředmětný a především naprosto bezprecedentní! Už nyní je vykáceno spoustu stromů a další jsou označeny ke kácení. Místní se zlobí, že jde se o ignoraci estetických hodnot bydlení a ekologické funkce zeleně v městském prostředí. Kromě estetického problému se místní bojí zvýšení hluku z trati, který je už teď nezanedbatelný.

Budou tedy alespoň vysazeny nové stromy? To se zatím neví.

Starosta tvrdí, že situaci nebylo možné vyřešit jinak. „V pásu dojde k pokácení 4 ks bříz, 1 ks jeřábu, 1 ks smrku pichlavého a borovice. Nejde o žádné plošné kácení, ale probírku, která by se měla dělat pravidelně. Ve městě se nelze k zeleni chovat jako v lese, kde se nechají padlé stromy na místě, aby přirozeně zetlely a obohatily tak půdu,“ reagoval na Facebooku.

Autor: Redakce


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.