Pozvánka na výstavu „Vary v Sokolově“

Začátkem měsíce bude v Kostele svatého Antonína Paduánského v Sokolově slavnostně zahájena výstava s lehce podmanivým názvem „Vary v Sokolově“. 

Jedná se o žánrově svěží prezentaci sedmi současných umělců z karlovarského regionu. Vernisáž proběhne v působivém prostoru klášterního areálu v pondělí 3. února v 17:30 hodin. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

 

Svá díla zde představí karlovarský malíř, keramik a pábitel Václav Balšán, zkušená malířka s lehce zahaleným ale jasným názorem na krajinu a život v ní Varvara Divišová, keramik, designér a tvůrce porcelánu Jiří Kožíšek, tvůrkyně porcelánových artefaktů, malířka, designérka a pedagožka Lenka Sárová Malíská, keramik a malíř krajinář s vhledem do charakteru krajiny v souvislosti s lidskou duší Jan Samec, malířka zdánlivě prostých motivů podchycující jejich hlubokou pocitovou atmosféru Anna Vančátova a akademický sochař Ivan Tlustý pracující zejména se syrovým neotesaným dřevem, jemuž vdechuje nová určení a poselství.

Je možná s podivem, že Karlovy Vary a Sokolov jsou města vzdáleností velmi blízká, přesto však k jejich propojení v oblasti výtvarné kultury dochází poměrně zřídka. Z toho důvodu vnímám jako velmi záslužnou iniciativu Josefa Vomáčky, pražského kurátora, který se rozhodl poněkud překvapivou bariéru začít bořit a pozval sedm výtvarníků z Karlových Varů do výstavního prostoru v sokolovském kostele svatého Antonína Paduánského. Za léta, kdy zde kurátorsky působí, se mu podařilo z této nekomerční galerie vytvořit renomovaný fenomén s vysokou úrovní a exkluzívní dramaturgií. Proto je tato nabídka pro karlovarské velkou výzvou i závazkem a doufám, že se s tím každý z nich vyrovná po svém a originálním způsobem,“ uvedl Jan Samec, jeden z vystavujících umělců.

Výstava bude pro veřejnost otevřena až do 26. února. Návštěvníci jí mohou navštívit denně, kromě pondělí, od 10 do 18 hodin. Vstup je pro všechny volný.

Více informací najdete na těchto internetových stránkách.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.