Máte zájem o bunkr? Ministerstvo obrany prodává nepotřebné nemovitosti

V úterý 21. ledna Ministerstvo obrany vyhlásilo v tomto roce první výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku s minimální požadovanou kupní cenou, která v souhrnu přesahuje 21,4 milionů korun.

Ministerstvo obrany nabízí kromě 46 již dříve inzerovaných nemovitostí, které se dosud nepodařilo prodat, také dvě nové nemovitosti, konkrétně pozemky v Jemnici a Táboře. Celkem se jedná o 48 nemovitostí, z nichž většinu tvoří pozemky různých kategorií, včetně zemědělských a lesních ploch, které jsou nabízené jak samostatně, tak v různě velkých souborech a výměrách.

Nabízené jsou například pozemky u obce Vítězná u Dvora Králové n/L v katastrálním území Huntířov. Nabídky v této lokalitě představují dva pozemky s rybníkem a hrází a další dva bezprostředně navazující pozemky. Zajímavá je i lokalita v Lešanech nad Sázavou, které se týkají tři nabídky, a na prodej jsou také pozemky na Nymbursku u obce Straky nebo na několika místech v Kolíně.

Tradičně jsou nabízeny také často poptávané objekty bývalého pohraničního opevnění, které jsou tentokráte rozptýlené do různých katastrálních území. Na jižní Moravě u Mikulova je nabízeno sedm objektů stálého lehkého opevnění, tzv. řopíky. Ve Slezsku je k prodeji dokonce opevnění větší kategorie. Jedná se o dvoupodlažní pěchotní srub s názvem „Nad potokem“ v opavské městské části Jaktař. U Opavy je nabízen ještě jeden řopík u Milostovic. V nabídce je inzerován i řopík u Starého města pod Sněžníkem v Olomouckém kraji.

Další nabídka nemovitostí bude zveřejněna ještě v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku.

Internetové stránky www.onnm.army.cz obsahují uvedené i další nemovitosti, jejich fotografie a koncepty kupních smluv. Na stránkách lze nalézt podrobné informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek a povinný formulář Prohlášení zájemce o koupi.

Pro zájemce o pohraniční opevnění je na uvedených stránkách zveřejněn aktualizovaný dokument o základních podmínkách a možnostech nabytí těchto objektů.

Zdroj: Ministerstvo obrany České republiky


Reality, finance a investice – Našim klientům zajišťujeme komplexní realitní servis, nebankovní půjčky pro firmy a podnikatele, financování projektů a start upu, nabídku investičních příležitostí a jejich správu.


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.