Upozornění pro začínající podnikatele

Na živnostenský úřad se v poslední době obracejí fyzické osoby, které nově vstoupily do živnostenského podnikání a vzápětí obdržely pod hlavičkou „Živnostenské komory České republiky“ nabídku společnosti OFFICE POINT s.r.o. na uzavření smlouvy o úplatné registraci do veřejného rejstříku a pravidelnou aktualizaci dat, a to za poplatek 2.690,- Kč.

Živnostenský úřad upozorňuje, že předmětem správního poplatku souvisejícího se vznikem nebo změnou živnostenského oprávnění je pouze ohlášení živnosti nebo přijetí žádosti o koncesi. Tento poplatek podnikatel hradí již před vydáním výpisu ze živnostenského rejstříku.

Každý takový žadatel je poté automaticky a bezplatně registrován v oficiálním živnostenském rejstříku, který provozuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (www.rzp.cz)

Živnostenský úřad se distancuje od aktivit „Živnostenské komory“ a doporučuje začínajícím podnikatelům obezřetnost před placením podobných nabídek. V případě pochybností je možné se obrátit s dotazy přímo na živnostenský úřad.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.