Karlovarský kraj má nového hejtmana. Do funkce oficiálně nastoupil Petr Kubis

Hejtmanem Karlovarského kraje je od 1. 1. 2020 oficiálně Petr Kubis (ANO). Do funkce nastoupil místo odstoupivší Jany Mračkové Vildumetzové, která se postu hejtmanky vzdala kvůli těhotenství. 

Bývalý náměstek hejtmanky byl do funkce zvolen na jednání zastupitelstva, které se mimořádně konalo 11. listopadu loňského roku. Návrh na zvolení Kubise hejtmanem podpořilo 39 z 43 přítomných zastupitelů. 

V čele kraje vystřídal dosavadní hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou, která na jaře letošního roku očekává narození miminka. Petr Kubis po uplynulé tři roky působil jako její náměstek. Bývalá hejtmanka ve vedení kraje zůstane, a to jako neuvolněná náměstkyně hejtmana, jež má na starosti oblasti financí a komunikaci s ústředními orgány státní správy.

Hejtman Petr Kubis má ve své gesci sféru legislativy, krizového řízení a bezpečnosti, vnějších vztahů, vnitřních záležitostí a sociálních věcí. „Když jsem nastupoval do vedení kraje, bral jsem to tak, že jdu hlavně pracovat s tím největším nasazením. Nedokázal jsem si představit, co všechno to bude znamenat. Chtěl bych poděkovat za tu možnost stát se hejtmanem a jsem velmi rád, že paní hejtmanka zůstane ve funkci náměstkyně mou oporou,“ řekl.

K dalším změnám v Radě Karlovarského kraje došlo již v prosinci 2019, kdy doplnil vedení kraje nový krajský radní pro oblast tělovýchovy a sportu, osminásobný vítěz Velké pardubické a krajský zastupitel Josef Váňa. Resort kultury a památkové péče po zesnulé náměstkyni hejtmanky Daniele Seifertové převzal náměstek hejtmanky Martin Hurajčík, který má nadále v gesci dopravu a silniční hospodářství. Změny, které schválilo krajské zastupitelstvo, budou platit do krajských voleb v říjnu 2020.

 

 

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.