Farní charita Karlovy Vary hledá dobrovolníky pro Tříkrálovou sbírku

Když před dvaceti lety vyšli do ulic první dobrovolníci v pláštích a s korunami na hlavách, nikdo netušil, že za dvě dekády se jejich počet rozroste na sedmdesát tisíc a stará lidová tradice se promění v největší charitativní sbírku v Česku.

Také na začátku příštího roku budou tři králové pomáhat rodinám s dětmi, seniorům a lidem na okraji společnosti. Staňte se i vy členy královské družiny a získejte dobrý pocit, že jste udělali něco nesobeckého pro ostatní.

Účel, na který budou koledníci vybírat peníze na Karlovarsku, bude stejný jako v předchozím roce, a sice na úhradu části nákladů spojených s provozem Týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech.

Dobrovolníci se mohou již nyní hlásit Ditě Matoušové na mobilní číslo 731 433 030 nebo na e-mail: dita.matousova@kv.charita.cz. Nezáleží na věku, ani na tom, kde bydlíte, důležité je nadšení a chuť se zapojit.

Slavnostní zahájení sbírky se uskuteční v pondělí 6. ledna, kdy v 10 hodin dopoledne vyjde průvod královské družiny od budovy magistrátu města směrem k hlavní poště. Zde zhruba v 10.15 hodin proběhne krátké hudební vystoupení a požehnání koledníkům. Lidé se mohou těšit i na tradiční Tříkrálový koncert, který bude opět hostit Vánoční dům v Doubí v sobotu 11. ledna od 13 hodin.

Veřejnost může přispívat nejenom do zapečetěných kasiček jednotlivým koledníkům, ale také  formou dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na telefonní číslo 87 777.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.