S prací hejtmanky jsou lidé celkem spokojeni, naopak propadl poslanec Třešňák

Jak známe poslance a jak jsme spokojeni s jejich prací?

Právě to v uplynulých dnech zjišťovala agentura IBRS. A nás zajímalo, jak si vedli poslankyně a poslanci za Karlovarský kraj.

Z výsledku průzkumu vyplývá, že – až na jednu výjimku – čím méně lidé poslance znají, tím větší panuje spokojenost s jejich prací. Celkově nejznámějším a nejlépe hodnoceným poslancem je v celorepublikovém průzkumu premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Nejspokojenější jsou voliči s prací poslanců hnutí ANO, nejméně s poslanci TOP 09.

Poslanci zastupující ve sněmovně obyvatele Karlovarského kraje si v průzkumu vedli naprosto rozdílně.
Z 200 poslanců si nejlépe vedla dosavadní hejtmanka Mgr. Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která obsadila 59. místo. Naopak nejméně známá je dle průzkumu poslankyně Bc. Iva Kalátová (ANO), která skončila na 152. místě.

Paradoxně právě Bc. Iva Kalátová (ANO) se v průzkumu spokojenosti lidí s její prací umístila na 24. místě. Poslankyně a hejtmanka Mgr. Jana Mrač kovová Vildumetzová (ANO) si drží prakticky stejnou pozici ve známosti a spokojenosti s její prací. Proti trendu jde poslanec Ing. Petr Třešňák (Piráti). Toho sice podle průzkumu respondenti znají více než poslankyni Kalátovou (ANO), Maříkovou (SPD) a Procházkovou (ANO), ale v hodnocení spokojenosti s odvedenou prací ho zařadili skoro na pomyslný chvost sněmovny. Třešňák je tak jediným poslancem v Karlovarském kraji, kterého respondenti průzkumu lépe znají než hodnotí jeho práci. Konkrétně se umístil v hodnocení spokojenosti s prací poslanců až na 141. místě.

Z celorepublikového průzkumu stojí určitě ještě za zmínku zjištění, že třetím nejlépe hodnoceným zákonodárcem dolní komory Parlamentu ČR je řadový poslanec Patrik Nacher (ANO), který si za svoji práci vysloužil průměrnou známku 3,2 stejně jako Adam Vojtěch (ANO). Patrik Nacher nicméně získal třetí nejlepší součet kladných známek 1+2. Pořadí spokojenosti s prací poslanců je seřazeno dle součtu dvou nejlepších známek (1 + 2) z pětimístné škály a nikoli podle průměrné známky.

Čtvrtým nejlépe hodnoceným poslancem je předseda nového politického subjektu TRIKOLÓRA Václav Klaus ml., což lze rovněž považovat za překvapení. Václav Klaus ml. totiž vyjma Andreje Babiše přeskočil všechny své parlamentní politické rivaly.


Exkluzivní online průzkum společnosti IBRS na reprezentativním vzorku 622 respondentů z celé ČR, vybíraných kvótní metodou, byl zaměřený na známost a hodnocení spokojenosti všech 200 poslanců dolní komory Parlamentu ČR.

Agentura IBRS poskytuje na českém trhu už 25 let plný servis v oblasti marketingového výzkumu a výzkumu veřejného mínění. IBRS je korporátním členem ESOMARu. Dotazování probíhalo online na reprezentativním vzorku 622 respondentů starších 18 let, z celé ČR metodou kvótního výběru. Kvótní znaky byly pohlaví, věk, region a velikost místa bydliště.

Zdroj: Tisková zpráva IBRS, 13. prosince 2019 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.