Nadávky a vulgarity do slušné společnosti nepatří. Říká Matěj Drbohlav z Karlovarské Trikolóry

Kalouskovy poslední chvíle. Dozvuky agrese vůči Václavu Klausovi ml. na Národní třídě 17. listopadu. Matěj Drbohlav z Karlovarské Trikolóry také něco připomněl Minářovi

„Pan Václav Klaus ml. byl, na rozdíl od nich, přímým účastníkem listopadových událostí roku 1989,“ říká 1. krajský místopředseda hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji Matěj Drbohlav. „Nevěděl jsem, že výročí událostí 17. listopadu je dnem válečného stavu,“ dodává pro ty, kteří Klause ml. kritizovali za to, že s sebou na vzpomínkovou akci vzal i potomka. A rozhovor se stočil i k Milionu chvilek.

Pískání a nadávky provázely při pokládání květin na Národní třídě premiéra Andreje Babiše i vicepremiéra Jana Hamáčka. Zatímco na premiéra křičeli „táhni odsud, estébáku“, Hamáčka nazývali „ocáskem“. O čem tyto protesty svědčí?

Lidé mají samozřejmě právo vyjádřit svůj názor. Ovšem způsob a forma jakou zvolili byla, slušně řečeno, „za hranou“. Svědčí to pouze o tom, jak to tito lidé opravdu myslí s demokracií, kterou se tak rádi ohrazují. Ať si mohu myslet o současné levicové vládě cokoliv, a není to nic dobrého, tak vzešla ze svobodných a demokratických voleb. Nadávky, urážky a vulgarity do slušné a vyspělé společnosti nepatří.

Snad největší nevoli sklidil Václav Klaus mladší. „Ty zkurvysyne,“ musel si vyslechnout poslanec Klaus se svým doprovodem, když chtěl uctít 17. listopad. Další mu nadávali do „Putinových děvek“. Podle některých neměl Václav Klaus mladší na Národní třídu vůbec chodit, jiní tvrdí, že s sebou neměl brát dceru. Co k tomu říci?

Pan Václav Klaus ml. byl, na rozdíl od nich, přímým účastníkem listopadových událostí roku 1989. To bych v první řadě chtěl těm křiklounům vzkázat. O jejich inteligenci a vyspělosti si každý může udělat obrázek sám. Výrazy, kterými uráželi pana Klause ml., nechci ani komentovat. Na Národní třídu v tento památný den neměla chodit spíše tato individua.

Jak se postavit k výroku Nadačního fondu proti korupci? Ten totiž na adresu Klause ml. a jeho účasti na akci 17. listopadu uvedl: „Jen člověk vychovaný v absolutním sobectví a bezlásce bere své dítě do války.“

Nevěděl jsem, že výročí událostí 17. listopadu je dnem válečného stavu… Mám za to, že jde o den, který si máme všichni pamatovat jako den, kterým započal konec vlády jedné strany a komunistické diktatury. 17. listopadu začala tzv. sametová revoluce. My bychom měli být vděčni všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do přerodu naší země z komunistického systému k demokratickému.

A co říci na adresu Nadačního fondu proti korupci? Asi jen to, že to byli právě i oni, kdo ve své době pomáhal k vítězství ve volbách panu Babišovi. Myslím si, že nejde o nestrannou instituci, ale o projekt, který má v úmyslu ovlivňovat politiku, a to bez mandátu voličů.

Klause ml. na Národní třídě vyprovodili nadávkami, oproti tomu poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek se na Twitteru pochlubil, že lidé u památníku skandovali jeho jméno a že byl dojatý. Celostátní čísla nám ale říkají, že oblíbenost TOP 09 a Trikolóry je zhruba podobná, Klausovi ml. věří více lidí než Kalouskovi. Je tedy možné, že si oslavy 17. 11. v Praze „privatizovala“ určitá skupina lidí, nebo byste takovou myšlenku odmítl?

„Já to panu Kalouskovi přeji. Jde o jeho poslední chvíle na politickém výsluní. Ať si je užije“.

17. listopad, jak už jsem zmínil, je dnem, kdy započal proces demokratizace společnosti. Pokud vím, pan Kalousek byl před listopadem 89 členem Československé strany lidové, která byla společně s KSČ součástí Národní fronty… Lidé jdou slavit pád komunistického režimu – a vítají člověka, který byl součástí tehdejšího režimu. Nevím, zda si někdo tyto oslavy„privatizoval“, ale určitě je tito lidé zneuctili.

Spolek Milion chvilek vyzval na demonstraci na Letné demokratické opoziční strany, aby se více otevřely veřejnosti, aby přišly s uskutečnitelnou vizí a aby posílily své volební šance koalicemi. Do příštího roku by měly strany prý uvažovat o menších koalicích. Předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář hovořil už dříve s členy opozičních stran o změně volebního systému. Co říkáte těmto výzvám směrem k opozici?

Žijeme v demokratické zemi a každý má právo vyzývat politické subjekty k tomu či onomu, pokud to dělá slušnou formou. Na mne působí Milion chvilek jako takový „kočkopes“ bez ujasněného politického názoru. Z toho plyne i výzva a snaha spojit různorodé politické strany. Pan Minář asi zapomněl na to, že lidovci, ke kterým jeho výzva také směřovala, byli součástí vlády, která vymyslela a spustila EET. Tedy velmi podobné vlády, proti které teď vystupují.

Já zastávám názor, že pokud mám v úmyslu měnit politické poměry v naší zemi, tak bych měl jít se svými myšlenkami mezi občany jako člen politické strany a ucházet se o přízeň voličů. Stejně tak jsem to udělal já. Jsou mi velice blízké názory pana Klause ml. a Trikolóry, tak jsem se stal jejím členem a budu se snažit, abychom jako celek, tedy Trikolóra, uspěli již v nejbližších volbách.

Publikováno se volením autor. Zdroj: Parlamentní listySdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.