Karlovy Vary – Čtveřice mužů napadla lidi v baru

Během čtvrtečního dne 21. listopadu 2019 zadrželi krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality ve spolupráci s 1. oddělením obecné kriminality Karlovy Vary a dále s kriminalisty z 1. oddělení obecné kriminality Písek a Tábor čtyři muže ve věku 22, 24, 24 a 26 let.

V sobotu dne 16. listopadu 2019 v brzkých ranních hodinách došlo v Karlových Varech v místním klubu k napadení několika hostů.

Čtveřice mužů přišla do klubu v úmyslu způsobit těžkou újmu na zdraví, kdy společným jednáním měli fyzicky napadnout pěstmi tři muže a dokonce i jednu ženu. Další ženu držel jeden z útočníků v tzv. kravatě, aby jí zabránil v odchodu a možném zavolání pomoci. Jednoho z napadených měl 24letý muž navíc několikrát udeřit barovou židlí a dalšímu muži dokonce několikrát dupnout na hlavu. Napadení utrpěli zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Poté z klubu všichni útočníci utekli.

Čtyřiadvacetiletý muž měl dále o dva dny dříve, ve čtvrtek dne 14. listopadu 2019, v Karlových Varech v jiném baru, slovně a fyzicky napadnout dalšího muže. Toho měl nejprve slovně urážet a následně udeřit pěstí. Poté, co napadeného začala bránit jeho družka, měl jí napadnout pěstmi. Žena utrpěla zranění, se kterým byla Zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice. Následně měl znovu napadnout muže, škrtit jej a bít pěstmi. Když zaslechl, že byla na místo přivolána policejní hlídka, ihned utekl. 

Kriminalisté z odboru obecné kriminality zahájili trestní stíhání všech 4 mužů, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu spáchaného formou spolupachatelství a z přečinu Výtržnictví.

Dva z obviněných mužů se tohoto jednání dopustili i přesto, že byli za trestný čin Výtržnictví již v minulosti potrestáni Okresním soudem v Karlových Varech.

Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který jej akceptoval. Soudce poslal 24letého muže do vazební věznice, kam jej následně policisté od soudu eskortovali.

V případě prokázání viny hrozí všem obviněným trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Zdroj a více informací na webu policie ČR 


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.