Policejní akce HAD

Karlovarský kraj – Zaměřeno na hazard, alkohol a drogy. 

Během druhého listopadového víkendu proběhla v Karlovarském kraji celorepubliková akce policie HAD – hazard, alkohol a drogy zaměřená na dodržování zákona č. 65/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů, o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Zdroj: policie čr

V jednom případě desítka policistů ve spolupráci se strážníky městské policie, hasiči a pracovníkem oddělení sociálně právní ochrany dětí v sobotu 9. listopadu 2019 zkontrolovali v Ostrově na Karlovarsku osm restauračních zařízení, klubů a zábavních podniků. 

Kontrolováno bylo celkem 110 osob. Během kontroly bylo zjištěno 10 přestupků, z nichž 3 byly vyřízeny v příkazním řízení a 7 oznámeno příslušnému orgánu k projednání.

 

Ve stejný den, tedy v sobotu 9. listopadu 2019 proběhla kontrola restauračních zařízení, klubů a zábavních podniků v Chebu. Zde policisté ve spolupráci s městskou policií, hasiči a pracovníky městského úřadu provedli kontrolu 7 provozoven, kde zkontrolovali na čtyři desítky osob. Během této akce nedošlo ke zjištění žádného protiprávního jednání.

V obou případech se policisté zaměřili mimo kontroly na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, také na ochranu bezpečnosti osob, majetku a veřejného pořádku, předcházení trestné činnosti a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech. Zaměřili se také na dodržování zákazu prodeje a podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let a hrám mladistvých na výherních automatech. 

Zdroj: Policie ČR / prap. Bc. Jiří Soukup, por. Bc. Zuzana Týřová


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.