Žákyně SSŽ Sokolov postoupily na evropské mistrovství

Velký úspěch zaznamenaly v minulém týdnu kosmetičky a kadeřnice Střední školy živnostenské Sokolov.

V 7. ročníku soutěže Beauty Cup v Domažlicích získaly dvě první místa, jedno třetí a zajistily si přímý postup do evropského finále. Soutěž je určena pro kadeřnické a kosmetické školy České a Slovenské republiky.

Tématem soutěže byla „Show of Arabian Night“ (Show arabské noci). Žákyně oboru kosmetické služby soutěžily v kategorii make-up. Studentka 3. ročníku Sarah Kotálová s modelkou Victorií Überlacker se umístila na 1. místě a zároveň obdržela cenu „Laureát – absolutní vítěz“ za nejlepší výkon všech soutěžících ve všech soutěžních kategoriích. Cenu jí udělil prezident soutěže Nathaniel Syllte. Další skvělý výkon podala Barbora Petráčková ze 4. ročníku školy s modelkou Natalií Bangovou, která se umístila na 3. místě. A zlato přidala také žákyně oboru kadeřník Markéta Ficková z 3. ročníku v kategorii „Foukaná“. „Děvčatům patří obrovská gratulace a poděkování za vynikající reprezentaci školy a jejich modelkám za účast v soutěži. Samozřejmě děkujeme učitelkám odborného výcviku oboru kosmetické služby i kadeřník za přípravu soutěžících i ve svém volném čase a za skvělou motivaci žákyň,“ uvedla ředitelka školy Ilona Medunová.

Všechny uvedené soutěžící postupují přímo na Mezinárodní mistrovství Koruna Kreativity, které se bude konat 4. února 2020 v Bratislavě na téma „Science fiction show“. Obě žákyně oboru kosmetické služby si zajistily postup na Open Championship of Europe 2020.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.