Karlovarské muzeum se zahalí do purpuru

Stejně jako vloni se i letos vybrané budovy po celé zemi zahalí do purpurové barvy, jež symbolizuje sílu předčasně narozených dětí, jejich odvahu a vytrvalost v boji za život a vyjadřuje poctu rodinám i všem, kteří o nedonošená miminka pečují.

Karlovarský kraj ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary a spolkem Nedoklubko zajistí nasvícení budovy muzea na Nové Louce ze soboty 16. listopadu na neděli 17. listopadu.

Každý rok se kromě Dne boje za svobodu a demokracii slaví 17. listopadu také Mezinárodní den předčasně narozených dětí. V České republice je hlavním organizátorem oslav spolek Nedoklubko, který pořádá slavnostní galavečer na pražském Žofíně, během něhož jsou udělovány ceny Purpurového srdce osobnostem české neonatologie. Po celé zemi jsou pak organizovány setkání rodin předčasně narozených dětí a koordinátorky spolku docházejí do perinatologických center, kde povzbuzují rodiče na jejich nelehké životní cestě. Zároveň se konají i nejrůznější výstavy a významné budovy se po setmění nasvěcují symbolickou purpurovou barvou. Do královské barvy se halí například Tančící dům v Praze nebo hrad Špilberk v Brně. Ve světě to jsou Eiffelova věž, The Empire State Building, opera v Sydney, Bratislavský hrad či Niagarské vodopády.

Nedoklubko je nezisková organizace působící po celé České republice.

Je tu pro všechny blízké předčasně narozených dětí, aby věděli, na koho se mohou obrátit. Je jedinou organizací věnující se problematice předčasného porodu, kterou podporuje Česká neonatologická společnost. Zároveň spolupracuje s téměř všemi perinatologickými centry v zemi a je jedním z 65 aktivních členů EFCNI. V roce 2017 oslavilo Nedoklubko 15. výročí založení. Podrobnosti o činnosti spolku najdete na jeho webových stránkách.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.