Karlovarský kraj – Bezpečnostní opatření v chatových oblastech. 

Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě a svým sousedům

V rámci celorepublikového projektu „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě a svým sousedům“ proběhlo během posledního říjnového víkendu několik bezpečnostních opatření se zaměřením na kontrolu chatových oblastí a zahrádkářských kolonií na území Chebska a Sokolovska.

Policisté z obvodního oddělení Františkovy Lázně zkontrolovali ve dnech 27. a 28. října 2019 na desítku míst, kde kontrolovali správné zabezpečení chat a zahrad. Během tohoto prodlouženého víkendu se na chatové oblasti zaměřili také policisté z obvodního oddělení Chodov, kteří zkontrolovali chatové oblasti v územní působnosti svého oddělení. Policisté tyto kontroly provádějí z preventivních důvodů, aby předešli páchání trestné činnosti jako například vloupání do objektů a následnému pátrání po odcizených věcech. Vzhledem k tomu, že chataři již zazimovali svá přechodná letní bydlení, budou kontroly chatových oblastí i nadále pokračovat na celém území Karlovarské kraje.

Všechny tyto bezpečnostní akce jsou uskutečňovány v rámci celorepublikového projektu „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě a svým sousedům“. Součástí projektu je také mobilní aplikace s názvem „Zabezpečte se“. Aplikaci je možné si bezplatně stáhnout ve svém chytrém telefonu v  Google Play i v App Store. Jejím hlavním cílem je poradenství pro širokou veřejnost, jak správně zabezpečit svůj majetek. Mimo jiné aplikace obsahuje kontakty na zámečnické firmy z celé republiky rozdělené dle krajů. Aplikace byla letos aktualizována, kdy přináší nově informace k používání trezorů a zabezpečovacích zařízení, protože mnoho občanů si neuvědomuje, že nedostatečně zajištěný trezor v objektu bývá „službou“ pro pachatele krádeží a majetek ochránit nedokáže. Výjimkou při krádeži není odcizení celého trezoru. Z uvedených důvodů je nutné myslet na vhodné připevnění trezoru.

Zdroj: Policie ČR – prap. Bc. Jiří Soukup / por. Bc. Zuzana Týřová 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.