Karlovarsko z pohledu ptáků

Karlovarsko jak ho neznáte – z pohledu ptáků

V české republice vzniká první ucelená edice knih zaměřující se na přiblížení krás jednotlivých regionů z ptačí perspektivy. Tyto knihy jsou plné neopakovatelných pohledů na známá místa i neznámá zákoutí.

Nyní CBS Nakladatelství, které tuto edici postupně vydává, začíná mapovat region Karlovarska. „V současné době probíhají přípravy a sběr informací pro knihu leteckých fotografií Karlovarsko z nebe,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Lázeňské město i Ježíškova pošta

Lidé se tak můžou těšit na letecké snímky, které pravděpodobně ještě nikdy neviděli. Kniha zachytí krásy Karlových Varů, Božího Daru a nebo Jáchymova. Vedle toho budou k vidění zajímavé památky tohoto regionu, ale i příroda, či pohledy, které zaujaly fotografa při letu nad Karlovarskem.

V současné době kontaktuji na Karlovarsku představitele obcí, firem i škol s nabídkou stát se partnery tohoto projektu a podílet se tak na knize, která prezentuje krásy jejich regionu,“ prozrazuje regionální projektová manažerka Kateřina Pášmová.

Česko jako pohádková země

Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla. „Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Velkým zážitkem pro mě bylo letět okolo úchvatných historických měst. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval a velmi rád se s Vámi podělím o to, jak jsem Česko z nebe viděl,“ říká majitel firmy, pilot a fotograf Milan Paprčka.

Kniha leteckých fotografií Karlovarsko z nebe vyjde v první polovině příštího roku.

Tisková zpráva / CBS Nakladatelství s.r.o., Alice Šplíchalová


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.