Tisková zpráva ODS ve věci prodeje nebytového prostoru v ulici Krále Jiřího.

S ohledem na informace prezentované opozicí bychom rádi okomentovali rozhodnutí města ve věci prodeje nebytového prostoru v ulici Krále Jiřího.

Chápeme, že z pohledu opozice je atraktivnější snažit se vyvolat dojem, že se město rozhodlo prodat vlastní fungující školku. Korektnější je však uvést, že město se rozhodlo před 11 lety tuto školku přestat provozovat jako vlastní subjekt napojený na rozpočet města. Od té doby je školka provozovaná současnou nájemnicí bez jakékoliv dotace z městského rozpočtu. V předchozích 9 letech byla po dobu 8 let u moci velká část dnešních kritiků prodeje a nikdo z nich neudělal nic proto, aby školka byla provozována a financována zpátky městem Karlovy Vary. Proč ?

Českou pirátskou stranu vyzýváme, aby nezvažovali podání podnětu ke krajskému soudu tak jak obratně, ale neurčitě používají ve svém vyjádření, ale ať tak rovnou učiní a podloží to znaleckým posudkem, který jistě nebude problém od “ oslovených odborníků „, kterými se  zaklínají získat. 

Rádi bychom však připomněli, že posudek může být korektní pouze v případě, kdy bude vypracován a zohledňovat veškeré podmínky prodeje – tedy věcné břemeno provozovat minimálně dalších 10 let mateřskou školku a zohlednění toho, že se současný nájemce vzdal práva na úhradu či zápočtu veškerých vlastních provedených investic.

 Vzhledem k tomu, že tyto zastupitelům známé informace ve svých vyjádřeních někteří kritici účelově zamlčují, neděláme si iluze o to, zda je snahou objektivně se vyjadřovat či účelově skandalizovat cokoliv co učiní koalice.  Přesto, že v celé věci chybí to hlavní – vystrašení rodiče dětí s transparenty obávající se o osud dobře fungující školky, jsou zde jiní bijci za správnou věc, kteří to za ně udělají. Žádáme opoziční kolegy, aby kritika byla vedena korektně. Nestrašte občany města apartmány, když víte o věcném břemenu provozování školky a akceptujte právo kohokoliv na to, aby po 11 letech se alespoň pokusil najít pochopení pro to, že investice, které do této doby prováděl do cizího majetku, chce nadále realizovat do svého. Nevíme zda by se stejné pozornosti opozice dostalo věci samotné, pokud by žadatelem a provozovatelem školky nebyla manželka našeho zastupitele. Respektujeme však její právo po 11 letech se snažit pro svoji činnost zajistit stabilní zázemí,  bez ohledu na to, zda její manžel je či není zastupitelem města. Pro úplnost dodáváme, že při projednávání tohoto bodu náš zastupitel Viktor Linhart nahlásil střet zájmů v uvedeném bodě. 

Tisková zpráva ODS


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.