Festival světla – VARY ZÁŘÍ 2019

Karlovy Vary – Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města.

Počátek akce:

  • Pátek, 13.9. 2019 od 21:00 do 23:00
  • Sobota, 14.9. 2019 od 21:00 do 23:00

Místo konání:

  • Centrum města

 

Hlavní stanoviště:

1. Hotel Thermal – multimediální show – Hvězdná brána
Umělec: Tomáš Carda

Multimediální show Hvězdná brána Vás bude lákat již z dálky. Velké kruhové plátno umístěné ve výšce, společně s výkonnými světly samo o sobě připomíná hvězdnou bránu. Obsahem projekce odehrávající se na velkém kruhovém plátně bude putování vesmírem pomocí červých děr. Tato pouť nám bude odhalovat známý i neznámý vesmír a představovat nejrůznější, mnohdy až prapodivné světy a planety. Můžeme se dostat také do nebezpečných částí vesmíru. V případě nebezpečí bude červí díra ihned uzavřena. Po uzavření červí díry, a tedy i hvězdné brány, začíná celá pouť od počátku.

2. Dvořákovy sady – interaktivní multimediální stanoviště – Nebeská bouře
Umělec: Adam Ligocki

Světelná audiovizuální instalace Nebeská bouře Vás pocitově přenese nad bouřková oblaka, ve kterých probíhá neskutečná podívaná. V mračnech se blýská a pulzují všemi barvami. Tato nevídaná podívaná je doplněna výraznými zvukovými efekty. Stanoviště je interaktivní a tak se Vy i Vaše děti budou moci mraků (pěny) dotýkat a hrát si v nich. Návštěvníci se projdou po vytyčené trase v nebeských mracích (v pěně).

3. Mlýnská kolonáda – Kinetická LED show – DNA
Umělec: Karel Antonín

Jedinečná kinetická světelná instalace DNA, nabízí unikátní pohled na desítky světelných LED trubic, které jsou zavěšeny na desítkách pohyblivých motorů. Díky tomu vytvářejí fascinující 3D obrazce v nejrůznějších barvách, polohách a výškách přímo nad hlavami diváků. Trubice zobrazují nejrůznější obrazce od vln připomínajících vodní hladinu, přes rotace a struktury připomínající DNA v nejrůznějších barvách a pozicích.

4. Tržní kolonáda – světelná show – Mineralizace
Umělec: Patrick Jennings (UK)

Světelnou audiovizuální instalaci Mineralizace tvoří speciálně upravené světelné programovatelné RGB LED pásky a RGB LED lišty, které jsou připevněny na konstrukci a tvoří jedinečnou audiovizuální show. Díky programování budeme jednotlivě řídit tisíce pixelů, které jsou umístěny v těchto páscích a lištách. Za doprovodu hudby a ruchů vytvoříme jedinečné audiovizuální stanoviště Mineralizace, které rozehraje Tržní kolonádu.

5. Divadelní náměstí / řeka Teplá – projekce na vodní stěnu – 4 roční období
Umělec: Jiří Miřatský

Projekce na vodní stěnu ve 3D. Příběh 4 roční období, jehož podkladem je stejnojmenná skladba od Vivaldiho Vám představí životadárnou sílu vody z Karlových Varů ve všech ročních obdobích a ve všech jejich podobách. Projekce kombinuje podoby vody společně s hvězdným nebem, sluncem, měsícem, přecházejícími souhvězdími a znameními zvěrokruhu dle ročních období. V některých obdobích doplňují i typické přírodní prvky, jako růst rostlin či padající listí. Prostor zde samozřejmě dostanou i Karlovy Vary, jejich dominanty a podoby v různých ročních obdobích se budou zjevovat ve velkých 3D bublinách, které doplní lázeňskou atmosféru.

6. Grandhotel Pupp – videomapping – 1989
Umělec: Michal Nárovec

Videomapping na Grandhotelu Pupp, který uctí výročí 30 let od Sametové revoluce. Videomapping na motivy sametové revoluce bude kloubit významné okamžiky, které vedly k sametové revoluci a vzniku našeho svobodného demokratického státu spolu s uměleckými a architektonickými prvky. Videomapping bude zahrnovat scény věnované těmto motivům: komunismus – období nesvobody, Charta 77, protesty, revoluce, zvolení prezidenta Václava Havla. Efekty budou vytvářeny primárně v barvách trikolóry.

7. Císařské lázně – interaktivní videomapping – Světelný orchestr

Interaktivní videomapping, reagující na hlasitost zadaných povelů diváků. Videomapping bude ztvárněn za pomoci částicových systémů a elementů, které obrůstají jednotlivé části budovy. Podle hlasitosti diváků se částice rozrůstají na čím dál větší část budovy. Když diváci překročí stanovenou hladinu zvuku, oživí budovy i uvnitř, kde se zjeví částicové tančící siluety. I když návštěvníci nebudou zrovna aktivní, na budově stále poběží základní vrstva videomappingu, která bude mapovat architekturu Císařských lázní.

Více o festivalu světla VARY ZÁŘÍ zde…

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.