V Karlovarském kraji proběhla policejní akce Boris

Ve čtvrtek 5. září 2019 se na území Karlovarského kraje uskutečnila bezpečnostní akce pod názvem Boris, do které se zapojily útvary odboru cizinecké policie. Tato akce byla zaměřena především na odhalování nelegální migrace na našem území.  Také bylo nutné provést kontrolu, zda cizinci pobývající na území našeho kraje, dodržují pobytový režim a další povinnosti. Akce byla dále zaměřena na kontrolu pravosti a platnosti předkládaných cizozemských dokladů. Policisté v průběhu akce pátrali rovněž po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.

Do terénu bylo nasazeno přes dvě desítky policistů z cizinecké policie a dvě speciální vozidla Schengenbus. Jsou to vozidla vybavené laboratoří na odhalování padělaných listin. Disponují zařízeními, jakou jsou počítač, mikroskop a videospektrální komparátor. Policisté jsou díky tomu schopni během několika okamžiků určit, zda se jedná o padělaný nebo pozměněný doklad.

Akce byla tentokrát realizována na Karlovarsku, a to formou schengenského vnitrostátního pátrání a pobytových kontrol v různých objektech.

Během akce policejní hlídky zkontrolovaly celkem 167 osob, z toho se jednalo ve 142 případech o cizince. Policisté při akci zjistili tři desítky přestupků. Dále zajistili 7 cizinců, a to z důvodu neoprávněného pobytu na území České republiky.

V rámci této akce nebyla zaznamenána žádná nelegální migrace ani padělání či pozměnění dokladů.

Zdroj: Policie ČR / prap. Eva Valtová / mjr. Bc. Kateřina Krejčí


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.