Karlovy Vary – Město uspělo v soudním sporu

Předmětem sporu bylo neoprávněné jednání nájemce (tedy KV Areny), která bez vědomí a především bez písemného předchozího souhlasu vlastníka (města), uzavřela smlouvu se společností Realistic, a.s. Tato smlouva dovolovala polepit majetek města v maximálním rozsahu a neúnosné míře, navíc dovolila změnit název KV Areny.

K takovému jednání neměla KV Arena  s.r.o. oprávnění právě v nájemní smlouvě.

Rozsudkem tedy byla KV Areně uložena povinnost odstranit veškerá grafická označení, reklamní poutače, názvy a loga s textem „Realistic arena“ včetně všech upevňovacích zařízení pro reklamní předměty z vnějších i z vnitřních částí objektu hlavní a tréninkové haly (aréna, tréninková hala, vnější meziprostor – nádvoří) – tedy veškeré polepy na budově ve vlastnictví města Karlovy Vary, a taktéž povinnost zdržet se používání značky a loga „Realistic arena“, neboť název „KV Arena“ je řádně zaregistrován u Úřadu pro průmyslové vlastnictví (od r. 2009), a majitel budovy (město) nikdy nedal souhlas s jejím přejmenováním.

V tomto sporu je také důležité ukázat, že město kromě svých standardních výkonů činností jako je státní správa nebo samospráva, vystupuje především jako majitel a tedy ochránce svého majetku, a to vůči všem, a nedovolí, aby si s jeho majetkem kdokoliv zacházel, jak se mu zlíbí“. Uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová 

Redakce Karlovarky


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.