Karlovarský kraj roztančí folklórní festival

Už po čtyřiadvacáté se milovníkům folkloru a lidové hudby představí soubory z celého světa na Karlovarském folklorním festivalu.

Akce se koná ve dnech 3. – 8. září 2019 a kromě Karlových Varů uvidí diváci jednotlivá vystoupení také v Mariánských Lázních, Ostrově nebo v Jáchymově.

Karlovarské kolonády rozezvučí ruský pěvecký sbor ChorusMom z Moskvy. Mezi evropské hosty festivalu bude patřit také slovinský folklorní soubor z obce Lancova Vas, z německého Baden Badenu a Bernkastel-Kuesu. Chybět nemohou tradičně ani Slováci, letos zastoupení tanečníky z Trenčína. Ze vzdálenějších koutů světa míří do největších českých lázní exotičtí folkloristé z Indonésie či Severního Kypru.

Pozadu nezůstanou ani čeští tanečníci. Z hlavního města se do Karlových Varů chystá taneční soubor Jaro. Folklorní soubor Jizera představí lidové zvyky Podještědí. V plzeňských krojích lidé uvidí a uslyší orchestr lidové muziky Vozembach z Dobřan. Z Chomutova vyjedou do Karlových Varů hned dva autobusy – jeden s folklorním souborem Skejušan, který uchovává tradici Rusínů v severozápadních Čechách, a druhý se souborem Krušnohor. Mezi nejvzdálenější české hosty dozajista patří valašský ansámbl Kašava ze Zlínska. Ve výčtu je ještě třeba zmínit domácí Soubor písní a tanců Dyleň, jehož členové jsou zároveň organizátory této mezinárodní folklorní lázně.

Řada vystoupení se uskuteční i mimo krajské město, v úterý to bude v Mariánských Lázních, po středečním zahajovacím koncertě v hotelu Imperial  poté ve čtvrtek soubory navštíví Ostrov a Jáchymov. V pátek některé zahraniční ansámbly  předvedou svůj um dětem z karlovarských základních a středních škol v pásmu „Svět tančí“. 

Ve folklorním duchu se pak ponese celý víkend, kdy soubory vystoupí na jednotlivých scénách ve městě. Součástí sobotního programu je také slavnostní krojovaný průvod centrem města a večerní galaprogram v hotelu Thermal. Nedělní loučení bude zahájeno ranním přípitkem u pramenů a završeno závěrečnými vystoupeními před Thermalem.

Podrobný program najdou zájemci na stránkách festivalu​.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


https://reality.firmamagnet.cz/index.php/2019/07/17/prodej-pozemku-urcenych-k-vystavbe-rodinnych-domu-19-665-m2-stanovice-u-karlovych-varu/


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.