​V soutěži Vesnice roku může hlasovat také veřejnost

V pořadí již 25. ročník soutěže Vesnice roku pomalu ale jistě míří do finále.

V pondělí začalo internetové hlasování, prostřednictvím něhož můžete rozhodnout o vítězi kategorie Cena veřejnosti. Podpořte svým hlasem malebnou obec Hazlov, která letos zazářila v krajském kole soutěže.

Pro své favority můžete hlasovat na internetových stránkách soutěže až do 13. září do 20:00 hodin. Na výběr máte ze 13 vítězů krajských kol. Výsledky budou následně slavnostně vyhlášeny 14. září na tradičním Jarmarku venkova v Luhačovicích. Cílem soutěže Vesnice roku je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat.

Obec Hazlov, která se stala letošním vítězem krajského kola soutěže, byla komisí oceněna především za komplexní rozvoj, bohatý společenský život a za příkladnou péči o veřejná prostranství, zeleň a vodní plochy. Výborně spolupracuje také s podnikatelskými a zemědělskými subjekty, zaměřuje se na práci s dětmi a výchovu k ochraně životního prostředí. Oslava zisku titulu je naplánována na tento pátek 16. srpna, kdy je pro obyvatele připraven v parku u kulturního domu bohatý kulturní program. Více informací najdete na webu obce.

Zdroj: Internetový portál Karlovarského kraje


Obec Hazlov leží cca na polovině cesty mezi městy Cheb a Aš, nachází se v okrese Cheb a náleží pod Karlovarský kraj.
Příslušnou obcí s rozšířenou působností je město Aš, vzdálené 10 km severozápadně od Hazlova. Průměrná nadmořská výška obce je 550 metrů nad mořem. Člení se do sedmi částí, kterými jsou: Hazlov, Lipná u Hazlova, Polná u Hazlova, Výhledy, Skalka u Hazlova, Otov u Hazlova a Táborská. Obec měla k 1. 1. 2017 1.556 obyvatel.
    
V obci je základní škola a mateřská škola. Ordinaci v obci mají praktický a zubní lékař. Pro sportovní vyžití slouží moderní „čtyřdráhová“ kuželna, fotbalové hřiště, víceúčelové hřiště, dvě dětská hřiště, přičemž jedno z nich se nachází v areálu školy a od r. 2002 také 18-ti jamkové golfové hřiště. Ke sportu dále občané, a hlavně děti ze školních zařízení, využívají novou moderní tělocvičnu. Občanům je k dispozici veřejná knihovna s internetem, několik obchodů a restaurací. Na okraji obce, ve směru na Aš, se nachází čerpací stanici s autoservisem. V obci je římskokatolický kostel s pravidelnými bohoslužbami a funkční hřbitov. Stále zde funguje dobrovolný hasičský sbor, který byl založen již v roce 1865. 
    
Dopravní obslužnost je zajištěna pravidelnou autobusovou dopravou a vlakovou dopravou. Obec má také veřejnou kanalizaci a vodovod a je plynofikovaná.
    
Méně příznivá situace je z hlediska nabídky pracovních příležitostí. Mnoho obyvatel obce bylo dříve zaměstnáno v textilním průmyslu, který postupně zanikl. Dnes pracovní příležitosti nabízí firma Abydos s.r.o., zabývající se výrobou pro automobilový průmysl a FS Holzbau s.r.o., který se zabývá výrobou a montáží dřevěných domků. Přesto však značná část obyvatel musí za prací z obce vyjíždět.
    
K významným památkám obce patří bezesporu římskokatolický kostel Povýšení sv.Kříže, postavený v letech 1687-88, který je součástí areálu bývalého hradu ze 13.stol. Další zajímavou stavbou je hřbitovní kostelík sv. Jiří z r. 1666. U cesty, k vrchu Kalvárie, s pomníkem obětem 1. sv. války z r.1923 postaveném dle návrhu J. A. Mayerla z Chebu, stojí výklenková kaple z r.1750. A kousek odtud u cesty na Seeberg jsou tři kamenné kříže. Dalším zajímavým objektem je bývalý evangelický kostelík z r. 1907 v ulici k nádraží, který využívá občanské sdružení k pořádání veřejných kulturních akcí. 

Zdroj: Obec Hazlov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.