KARLOVARSKÝ KRAJ: MĚSTA BUDOU PŘEDNOSTNĚ PŘIDĚLOVAT BYTY HASIČŮM, POLICISTŮM ČI ZÁCHRANÁŘŮM

Zástupci Karlovarského kraje se dohodli s představiteli Karlových Varů, Sokolova, Chebu a Aše na tom, že by města podle svých možností přidělovala v budoucnu přednostně městské služební byty příslušníkům a zaměstnancům složek Integrovaného záchranného systému (IZS).

Opatření by pomohlo motivovat nové zájemce o práci policistů, záchranářů i hasičů a stabilizovat personální situaci IZS v regionu.

„Starostové návrh na přednostní přidělování bytů příslušníkům a zaměstnancům IZS jednoznačně podpořili a dohodli jsme se, že poskytnutí bytu bude vázáno na vznik pracovního nebo služebního poměru u složek IZS v daném teritoriu města. Některá města nicméně aktuálně nemají dostatečný bytový fond, s tímto problémem se například potýkají Karlovy Vary a Aš. Starostka Sokolova Renata Oulehlová a místostarosta Chebu Jiří Černý proto nabídli, že pokud budou mít jejich města volnou bytovou kapacitu, Cheb umožní přednostní přidělování městských bytů i těm členům IZS, jejichž pracoviště je ve městě Aš. Sokolov pak nabídne své byty i policistům, záchranářům a hasičům z Karlových Varů,“ vysvětlil náměstek hejtmanky a sokolovský radní Petr Kubis.

Se svými požadavky se jednotlivé složky IZS budou obracet přímo na zástupce samosprávy konkrétního města„Chtěl bych moc poděkovat za projevenou snahu měst pomoci s řešením nedostatku lidí v Integrovaném záchranném systému a za jejich aktivitu při společném řešení této problematiky,“ uzavřel Petr Kubis.

Základní složky Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje tvoří Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje, jednotky požární ochrany, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a Policie České republiky. K ostatním složkám se řadí obecní policie, vyčleněné síly ozbrojených sil či zařízení civilní ochrany, IZS spolupracuje také s Horskou službou ČR.

Zdroj: Město Sokolov


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.