Řídí se Mariánské Lázně podle 20 let staré koncepce rozvoje?

Každé trochu větší město, které to se svými obyvateli myslí vážně, nabízí na svých internetových stránkách informace, jak to zvolená politická garnitura myslí s rozvojem města. Může to být strategický plán, územní plán, koncepce rozvoje a další dokumenty.

Koncepci rozvoje města nabízí na svém webu i Mariánské Lázně. Sto čtrnáct stránek plných ambiciozních plánů má však jednu vadu na kráse – dokument je starý neuvěřitelných 21 let a sestavovala jej ještě parta kolem tehdejšího starosty Noska.

Opravdu je toto stěžejí dokument současného rozvoje města, které usiluje o zápis na seznam UNESCO?

Nabízí se čtyři možná řešení: 

  1.  jde o koncepci, podle které se město stále řídí,
  2. představitelé města vypracovali novou koncepci, ale nevložili ji na web,
  3. žádná nová koncepce neexistuje,
  4. stará koncepce zůstává na stránkách města pro pobavení voličů.

Od strany, jakou jsou Piráti, by člověk čekal, že aspoň ty webové stránky budou perfektní co do kvality poskytovaných informací.

Pokud koncepce existuje, měla by se tedy co nejrychleji v dané kolonce objevit, jinak to není fér hra s občany.  V případě, že by ale žádná neexistovala…  Nejsmutnější by pak byl fakt, že vedení města pod pirátskou taktovkou neustále vyhlašuje na Facebooku ankety a průzkumy, ve kterých kladou občanům otázky, co by ve městě ne/chtěli, co by se jim ne/líbilo, … Prostě ideální základ pro podobnou koncepci. Necháme se tedy překvapit, jak to je.  V návalu tradiční pirátské „transparentnosti“ se ale jako tradičně podobné důležité informace nejdřív objeví na  facebookovém profilu starosty, pak na stránkách místních Pirátů a nakonec možná na oficiálních stránkách města. Třeba ale přijdou s překvapivým řešením – záložku „KONCEPCE ROZVOJE“ z městského webu jednoduše a transparentně smažou.

Autor: Vladimír Majer


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce: Karlovarky.cz


 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.