Začala demolice bývalé budovy patologie v areálu karlovarské nemocnice

Během příštích dvou týdnů by se měl poroučet k zemi chátrající nevyužitý objekt patologie v areálu Nemocnice Karlovy Vary.

Stavebníci pak odstraní také spalovnu či budovu bývalého oddělení ORL. Uvolněné pozemky kraj využije k dalšímu rozvoji nemocnice. Na demolici patologie jde z krajského rozpočtu 1, 263 milionu korun.

Chceme areál nemocnice dále rozvíjet na základě takzvaného generelu, tedy rozvojového plánu. Dalšími kroky, které plánujeme, je odstranění ostatních nevyužitých budov, dostavba pavilonu G, tedy prodloužení centrálního příjmu, a výstavba nové střední zdravotnické školy. Naší ambicí je ale také zahájit přípravu pro vznik komplexního onkologického centra a připravit traumacentrum. Podmínkou k získání akreditace pro traumacentrum je druhý, záložní heliport, který by měl být na střeše pavilonu G,“ uvedl krajský radní Jan Bureš. Na uskutečnění  záměrů chce kraj čerpat finance z programu Restart určeného na pomoc strukturálně postiženým regionům.

Stavebníci se snaží, aby demoliční práce co nejméně zatěžovaly pacienty i zdravotníky.

Mimo jiné nám jde hlavně o eliminaci prašnosti, kterou se daří díky mlžnému dělu snižovat na minimum. Za dva týdny by měl být objekt patologie zdemolován, pak budou následovat terénní úpravy,“ popsal zástupce společnosti NEXTA Tomáš Rulf. Na provedení veškerých demolic v areálu nemocnice kraj vyčlenil 6 milionů korun.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.