Památky z Karlovarského kraje usilují o ocenění, podpořte je svým hlasem

Stejně jako vloni mohou i letos milovníci památek hlasovat pro jednoho ze čtyřiadvaceti kandidátů, které do celostátního kola soutěže Patrimonium pro futuro nominovala územní odborná pracoviště Národního památkového ústavu.

O podporu veřejnosti se uchází dva zástupci z Karlovarského kraje, a sice tvrz Pomezná a zámek Štědrá. Vítězi s nejvyšším počtem hlasů bude udělena cena Památky děkují.

Zřícenina věže gotické tvrze je posledním pozůstatkem někdejší vesnice Markhausen, zaniklé v 50. letech 20. století. Obnova cenné památky probíhala v souladu s principy památkové péče a za velkého přispění majitele, který v areálu pořádá také řadu popularizačních akcí pro širokou veřejnost. Záchrany se dočkal i zámek ve Štědré, který obec získala do svého majetku koncem roku 2011. Přes omezené rozpočtové možnosti neprodleně zahájila komplexní obnovu tohoto rozlehlého objektu. Zámek, jemuž po dlouhých letech chátrání hrozil zánik, se tak podařilo zachránit.

Obě památky můžete podpořit až do 16. září na webových stránkách Národního památkového ústavu. Hlasovat lze pouze jednou. Po kliknutí na hlasovací tlačítko obdržíte e-mail a až po jeho potvrzení bude váš hlas započítán. Vítěz bude znám 2. října, kdy proběhne slavnostní předávání cen na zámku Lemberk. Soutěž Patrimonium pro futuro vyhlašuje Národní památkový ústav od roku 2014. Jejím cílem je zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili.

Tvrz Pomezná

Zámek ve Štědré

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.