KARLOVARSKÝ KRAJ – Další rozsáhlé kontroly na tržnicích v příhraničí.

Také v měsíci červnu proběhlo policejní opatření s názvem „TOXI-PREVENCE“.

Policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje tak pokračují v boji proti drogové kriminalitě. Preventivní akce je zaměřena na problematické oblasti, především příhraniční tržnice. V červnu policisté kontrolovali tržnice v celém Karlovarském kraji.

Kontroly byly zaměřené na odhalování držení a prodej omamných a psychotropních látek, zejména metamfetaminu a marihuany. Kontrolní činnost byla zaměřena také na kontrolu osob a jejich legálnosti vstupu, pobytu a dodržování povinností cizinců na území České republiky, kontrolu cestovních dokladů se zaměřením na jejich pravost, platnost a zjištění případných padělků. Policisté kontrolovali i cestovní a zdravotní pojištění cizinců.

Dne 10. 6. 2019 proběhla rozsáhlá kontrola na tržnicích v Aši a Vojtanově na Chebsku a také v Kraslicích na Sokolovsku. Dne 19. 6. 2019 se rozsáhlá kontrola uskutečnila na Karlovarsku, konkrétně na tržnici v Potůčkách. Policisté z pořádkové, dopravní a cizinecké policie včetně psovoda se služebním psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek zkontrolovali celkem téměř 300 osob a 150 osobních automobilů. Při akci bylo uloženo několik pokut, a to za přestupky v dopravě či za platnost, poškození nebo nepředložení dokladu potřebného ke vstupu do České republiky.

Výkon služby je i nadále rozdělen do dvou úrovní. Předně výkon služby spočívá v každodenní přítomnosti uniformovaných složek Policie České republiky na tržnicích v příhraničí Karlovarského kraje a jejich blízkém okolí. V rámci druhé úrovně jsou prováděny preventivní kontroly většího rozsahu. Dále budou také prováděny velké společné kontrolní akce ve spolupráci s dalšími státními subjekty.

Zdroj: Police ČR / autor? nprap. Jakub Kopřiva 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.