Karlovarská kremační pec je opět opravená

Po téměř dvou letech se pec karlovarského krematoria opět vrací do provozu.

Vyhořela při havárii na konci srpna 2017. Její oprava začala letos 4. března a podle smlouvy měla být dokončena 17. června, zhotoviteli se ale podařilo opravy dokončit ještě před termínem. Radní Martin Dušek jako zástupce města převzal dokončené dílo 12. června od Jiřího Bezděka ze zhotovitelské zhotovitelské firmy PKI-Teplotechna Brno spol. s r.o. za přítomnosti provozovatelky karlovarského krematoria Ireny Fořtové.

Celková cena opravy činila 5,96 milionu korun bez DPH, částkou 3,5 milionu přispěl městu i Karlovarský kraj. Zhotovitel podle smlouvy poskytuje záruku na opravenou pec v trvání pěti let a garantuje provedení dvanácti tisíc pohřbů žehem při dodržení předepsaných provozních podmínek. Mezi ty patří například i maximální hmotnost rakve s ostatky, která nesmí překročit 180 kilogramů. Proto byla do krematoria pořízena i provozní váha.

V době, kdy byla kremační pec mimo provoz, nabízelo karlovarské krematorium stále možnost obřadů, jen s tím, že ostatky zesnulých byly k žehu převáženy jinam, obvykle do krematoria Vysočanské zahrady v Hrušovanech nedaleko Chomutova. To už teď není potřeba, karlovarské krematorium od dneška nabízí pozůstalým opět obvyklý kompletní servis.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.