Od 9. června se začne létat z Taškentu do Karlových Varů

Letiště Karlovy Vary zahájí provoz nové linky mezi uzbeckou metropolí Taškent a Karlovými Vary.

V letní sezóně půjde celkem o 9 charterových letů společnosti Uzbekistan Airways vždy jednou za 14 dní až do 29. září. Oznámila to hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Je vidět, že lety do našeho regionu a především do světoznámých lázní jsou stále u návštěvníků z Uzbekistánu oblíbené. Letecká společnost, která bude linku provozovat, počítá s obsazeností letadel v počtu do 120 cestujících, tedy celkem asi 1500 přepravených lidí. Naposledy nabízelo karlovarské letiště linku mezi Taškentem a krajským městem v roce 2017. Jsem moc ráda, že letos opět přivítáme uzbecké hosty na našem letišti,“ řekla hejtmanka.

Spojení z Taškentu do Karlových Varů je nejdelší leteckou linkou provozovanou z Karlovarského kraje. Letová vzdálenost činí přibližně 4300 kilometrů a doba letu trvá zhruba 5,5 hodiny.

Tyto charterové lety, které jsou objednány cestovními kancelářemi z Uzbekistánu, jsou pro letiště výhodné nejen z pohledu navýšení objemu odbavených cestujících, ale i z pohledu finančních výnosů. Mimořádné navýšení výnosů očekáváme na úrovni přes 0,7 mil Kč.   Limitem pro větší obsazenost letadla a tím i vyšší výnosy pro letiště je bohužel stávající délka dráhy, která u těchto dlouhých letů snižuje maximální povolenou vzletovou váhu typu A320 a tím i kapacitu pro cestující o jednu třetinu,“ vysvětlil Jiří Pos, jednatel Letiště Karlovy Vary​.

Společnost Uzbekistan Airways, jež zahájila svou činnost v roce 1992, nasadí na lety mezi Taškentem a Karlovými Vary letadlo Airbus 320, které by mohlo v uvedeném období přepravit přes 1000 cestujících v obou směrech.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.