Starostovi Mariánských Lázní kotlíkové dotace nevoní

Ekologie v Mariánských Lázních: kotlíkové dotace ještě jednou

I ve své květnové talk show pod názvem „Káva se starostou“, kde mnohdy prezentuje informace, které Rada města zatím projednává, či teprve bude projednávat se znovu ohradil proti podpoře ekologického vytápění. Hned v úvodu „podpořil“ případné žádosti občanů tím, že jim sdělil, že velkou otázkou zůstávají kotlíkové půjčky s dovětkem, že se uvidí, jaký bude zájem. Už teď se vám chce žádat o půjčku od města, že? 

Po prezentaci starosty na Zastupitelstvu, že se mu to ani snad nechce přednášet (návrh na kotlíkové dotace), se na informativní schůzce se zájemci o kotlíkových dotacích, kterou Město pořádalo, s žádostí přihlásili pouze tři zájemci. Následně starosta občanům vysvětlil, že i kdyby si o ekologickou podporu požádali, tak to nebude tak jednoduché: „… My jsme podmínili to, že bysme celou tu akci rozjeli a ona bude administrativně velice náročná, navíc budeme muset v případě zájmu shánět i kotlíkového specialistu, který potom s jednotlivými občany bude ty žádosti precizovat a bude doporučovat, jaký druh kotle by si měli pořídit. Tak jsme řekli, že celé tohleto pro město martyrium budeme absolvovat v případě, že bude zájem více jak deseti obyvatel….. “ No, snad město ten nápor zvládne. Lidé si to přeložili správně: je to moc složité a nám se do toho nechce. Nutno podotknout, že jde o celkem kvalitní a obratnou mediální masáž potenciálních žadatelů. 

Pokud vás nebude víc jak deset, tak si to vyřiďte na kraji, sdělil Kalina občanům v závěru. Potom ještě dlouze vysvětloval, jak je to složitý proces. No a co? Od toho tu je přece to Město je, pane starosto, aby pomáhalo občanům. Nebo je tu jen pro ty věci, které jsou snadné? Hřebíčkem do rakve tomuto typu ekologie v Mariánkách od starosty Kaliny byla zmínka o tom, že starosta bude muset poslat exekutora na svého souseda, který mu neplatí ten zbytek kotlíkové půjčky. Prostě zkomplikovat, postrašit a je po starostech. Čpí z toho informace v duchu: Nám se budete hodit a něco slibovat vám budem až bude zase před volbami. S alibistickým prohlášením a zdůvodněním, které bude z jeho úst určitě následovat: Vždyť si nikdo z občanů o kotlíkové dotace nepožádal, tak proč se divíte, že kotlíkové dotace  neposkytujeme?

Autor: Vladimír Majer


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce: Karlovarky.cz


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.