JUDr. Hana Zemanová (Karlovaráci) – Jednání ohledně vybudování aquaparku jsme skutečně zahájili.

Naše redakce požádala o rozhovor 1. náměstkyni primátorky Karlových Varů JUDr. Hanu Zemanovou (hnutí Karlovaráci), ve kterém jsme se mimo jiné zeptali i na tolik skloňované téma termálního aquaparku. 


1) Paní doktorko, do Vaší působnosti spadá městská společnost KV City Centrum s.r.o., která spravuje letní kino. To je ve velmi žalostném stavu a vedení města muselo přistoupit z bezpečnostních důvodů k jeho uzavření. Jaká je z Vašeho pohledu budoucnost tohoto areálu?

Areál jsme byli nuceni uzavřít z toho důvodu, že je v havarijním stavu a do tohoto se dostal tím, že do něj řadu let nikdo neinvestoval. Byla bych ráda, kdyby měl areál provozovatele, který by v něm organizoval kulturní akce a současně ho opravoval a udržoval, v ideálním případě do něj investoval. V současné době takového provozovatele hledáme. Je samozřejmé, že promítání filmů provozovatele neuživí, ale areál podle mého názoru skýtá spoustu dalších možností.

2) Je pravdou, že vedení města zahájilo jednání se zástupci společnosti, která má záměr v Karlových Varech vybudovat termální aquapark? Pokud ano, můžete našim čtenářům prozradit v jaké fázi tato jednání jsou a zda se opravdu občané mohou v budoucnu těšit na to, že v Karlových Varech vyroste termální aquapark?

Ano, jednání ohledně vybudování aquaparku jsme skutečně zahájili. Nutno však říci, že jednání jsou v počátcích, v současné době si sdělujeme své představy a konfrontujeme je s reálnými možnostmi města. Pokud mohu sdělit názor sama za sebe, tak já myšlenku vybudování aquaparku v Karlových Varech velmi kvituji a doufám, že se nám ji podaří zrealizovat a nabídnout tím našim občanům další volnočasový areál a v neposlední řadě tak přitáhnout do Karlových Varů návštěvníky nejen z Karlovarského kraje.

3) Kde by měl termální aquapark stát? O jaké lokalitě investor uvažuje.

Investor má zájem o lokalitu navazující na areál KV Areny a stadionu AC Start, čímž by se z této oblasti vytvořilo jedno velké sportovně-kulturní centrum. Je samozřejmé nezbytné zjistit, zda je takový projekt technicky zrealizovatelný, a to zejména z hlediska dopravní infrastruktury a územního plánu.

4) Karlovarský magistrát má od dubna speciální pracoviště Senior Point. Proč toto nové pracoviště vzniklo a k jakému účelu bude sloužit.

Jedná se o jeden z předvolebních slibů hnutí Karlovaráci. Samotná myšlenka Senior Pointu vychází ze stále častější nutnosti pomoci občanům v důchodovém věku při řešení běžných administrativních povinností vyplývajících nejen z platné legislativy, ale i z běžných potřeb této skupiny lidí. Ohled je třeba brát na stále postupující elektronizaci v oblasti veřejné správy, která není vždy pro seniory uživatelsky přívětivá či dostupná. Klientům z řad seniorů zde vyškolený pracovník pomáhá s orientací na úřadu a v jeho jednotlivých agendách, poradí kde a s kým řešit konkrétní záležitosti, pomáhá s vyplněním formulářů, objedná termín návštěvy na příslušných pracovištích a podobně. Klienti zde získají i informace o kulturních a volnočasových aktivitách, zvýhodněném jízdném a službě Senior Expres.

5) Vedení města v nedávné době oživilo projekt vlakotramvají. Díky nim by se část městské hromadné dopravy měla přesunout na koleje. Co si od tohoto projektu slibujete a co přinese občanům a návštěvníkům města.

Ano, se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) jsme se dohodli, že první zastávka by měla vzniknout v příštím roce nad KV Arénou na trati Karlovy Vary – Mariánské Lázně. Stavbu bude financovat SŽDC a bude spojovat  MHD přes Integrovaný dopravní terminál, čímž dojde k propojení železnice, MHD, meziměstské dopravy i stanovišť taxislužby. Předpokládáme, že vlakotramvaje zrychlí dopravu ve městě a nebude docházet k zácpám v dopravních špičkách.

JUDr. Hana Zemanová / Karlovaráci


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.