Karlovarský kraj a město Karlovy Vary zvou na Den Cyklostezky Ohře

Karlovarský kraj pořádá společně s městem Karlovy Vary pro všechny malé i velké cyklisty a cykloturisty tradiční oslavu oblíbené páteřní cyklostezky podél řeky Ohře. Akce se uskuteční v neděli 16. června 2019 od 11 hodin na prostranství karlovarského Meandru Ohře.

Srdečně zveme všechny, kteří rádi jezdí na kole nejen po páteřní cyklostezce, aby se do akce zapojili. Zaregistrovaní účastníci získají v promostanu Karlovarského kraje trička, reflexní přívěsky, nealko nápoje od Korunní a další drobné dárky,“ uvedl krajský radní Josef Janů.  Pro děti bude ve spolupráci s BESIPEM připravena jízda zručnosti, chybět nebude program Porcelánové školičky. O možnostech výletů za přírodními krásami i památkami v regionu se příchozí mohou informovat ve stánku krajské destinační agentury Živý kraj.

V den konání akce České dráhy vypraví a zároveň představí velkokapacitní  cyklovlak „Ohře“, který bude po dobu prázdnin o sobotách a nedělích pravidelně jezdit mezi Chebem a Karlovými Vary.

Účastníci letošního Dne Cyklostezky Ohře si mohou vybrat z nabídky těchto speciálních vlaků a na základě registrace na Den Cyklostezky Ohře a vyzvednutí místenky mohou některý z nich zdarma využít. Společnost Autobusy Karlovy Vary představí systém CykloEGRENSIS 2019 a bude mít k dispozici cyklobus připravený v místě akce k jízdě zdarma v úseku Karlovy Vary-Sokolov-Mariánské Lázně (do naplnění kapacity).

A jak se zaregistrovat?

Všichni, kteří do 31. května 2019 vyplní registrační formulář na internetových stránkách kraje, si pak v některém z devíti informačních center: Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš, Kynšperk, Sokolov, Loket, Karlovy Vary, Ostrov, budou moci vyzvednout od 5. do 14. června identifikační „all inclusive“ pásky a místenky na vlak. 

Oblíbená cyklostezka Ohře značená žlutým číslem 6 vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů do Chebu.  V letošním roce kraj začne budovat nový úsek ve směru Všeborovice – Šemnice.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.