Prestižní ocenění pro Muzeum Cheb

U příležitosti Mezinárodního dne muzeí proběhlo v Obecním domě v Praze slavnostní vyhlášení výsledků národní soutěže Gloria musaealis za rok 2018. Karlovarský kraj měl mezi oceněnými opět své zástupce. Muzeum Cheb získalo zvláštní ocenění za publikaci s názvem „Květena Soosu a okolí“ od editorů Jiřího Brabce a Jiřího Velebila. 

Kniha, která vznikla za podpory Karlovarského kraje, je první samostatně vydanou květenou Soosu, jednoho z nejnavštěvovanějších míst přírody západních Čech. „Po loňském úspěchu, kdy karlovarské muzeum obdrželo v soutěži nejvyšší ocenění za rekonstrukci budovy a vybudování interaktivní stálé expozice, kde se mimo jiné dnes uskuteční slavnostní zahájení celorepublikového Festivalu muzejních nocí, mne velice těší, že i letos máme mezi oceněnými své zástupce. Chebskému muzeu a hlavně pak autorům této jedinečné publikace patří mé velké poděkování. Velice si jejich práce vážím,“ uvedla náměstkyně hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová.

Publikace přináší na 424 stranách křídového papíru informace o současnosti i historii květeny Soosu a okolí. Kromě toho obsahuje i několik dalších doprovodných textů. Čtenář se může také těšit na více než 210 barevných fotografií rostlin vyskytujících se ve sledovaném území a dalších více než 35 fotografií dokumentujících krajinu, geologické jevy či zvířenu.

Kniha je k dostání v Muzeu Cheb.

Národní soutěž Gloria musaealis vyhlašuje Asociace muzeí a galerií ČR společně s Ministerstvem kultury a Českým výborem ICOM. Jejím smyslem je upozornit na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví. V letošním 17. ročníku soutěžilo na 58 muzeí a galerií z celé republiky, které přihlásily 93 projektů ve třech hlavních kategoriích: Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.