Karlovarský kraj – Do regionu přijede protidrogový vlak

V druhé polovině tohoto týdne přijede do našeho regionu REVOLUTION TRAIN, díky němuž se děti a dospělí mohou seznámit s riziky užívání drog i prostředím, ve kterém se narkomani pohybují.

Jeho první zastávkou bude ve čtvrtek a v pátek dolní nádraží v Karlových Varech. Následně se vlak přesune do Chodova a cestu zakončí v Sokolově. Díky podpoře kraje bude pro všechny zajištěno bezplatné vstupné.

REVOLUTION TRAIN tvoří šestice vagonů upravena do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Unikátní projekt, který doslova útočí na návštěvníkovi smysly a nutí jej k zamyšlení, podpořil Karlovarský kraj částkou bezmála 200 tisíc korun. „REVOLUTION TRAIN je ojedinělým projektem, který otevírá možnosti spolupráce v oblasti primární protidrogové prevence. Jsem proto moc rád, že jsme jej mohli podpořit a že našim obyvatelům můžeme zdarma zprostředkovat jeho prohlídku. Doporučuji nejenom dětem, ale i jejich rodičům, aby si na jeho návštěvu vyčlenili čas. Jen tak si budou moci udělat lepší představu tom, jak jsou drogy nebezpečné a jaké doslova devastující následky mohou mít pro člověka i jeho blízké okolí,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis.

Dopolední program je rezervován po předchozí objednávce pro střední školy z Karlovarského kraje, odpoledne se pak vlak otevře široké veřejnosti od 15:30 do 18:00 hodin. Program začíná každých 20 minut.

Rezervace jsou možné na emailu: rajnochova@revolutiontrain.cz.

Na místě budou zároveň pracovníci nevládních organizací, s nimiž bude možné konzultovat případné dotazy. Realizátor projektu, Nadační fond Nové Česko, rovněž proškolil policisty, kteří budou dále pracovat se žáky na školách v regionu.

Více informací o REVOLUTION TRAIN najdete na těchto internetových stránkách.

Zastávky REVOLUTION TRAIN:

  • 2. – 3. 5. 2019 – Karlovy Vary (dolní nádraží)
  • 6. – 7. 5. 2019 – Chodov
  • 9. 5. 2019 – Sokolov

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.