VYDĚLEJTE SI JAKO ČLEN VOLEBNÍ KOMISE

1.800 až 2.200,- Kč. Tolik činí hrubá odměna volebního komisaře v blížících se volbách do Evropského parlamentu, které se budou konat v pátek a sobotu 24.-25. května. Kontakt pro zájemce o tuto práci je v Karlových Varech odbor vnitřních věcí magistrátu, telefon: 353 151 223, e-mail: m.kosikova@mmkv.cz. 

V Karlových Varech je celkem 50 volebních okrsků. V každém z nich zasedá minimálně šestičlenná volební komise. Členů karlovarských volebních komisí je pro tyto volby celkem 304

Část členů mohou nominovat volební strany, které ve volbách kandidují. Ty nominovaly 104 komisařů.

Dalších 113 komisařů jsou úředníci magistrátu města, včetně 50 zapisovatelů. Magistrát města proto v tuto chvíli hledá další osoby členy volebních komisí a je povinen také zajistit dostatečný počet náhradníků.

V čem spočívá práce člena volební komise?

Mezi jeho povinnosti patří být přítomen průběhu voleb, společně s ostatními členy komise dbá o pořádek ve volební místnosti a zákonný průběh hlasování.
Volební komise začíná pracovat v pátek 24. května tak, aby stihla připravit svou volební místnost a ve 14:00 ji otevřít pro voliče.

V první den voleb pracuje volební komise do 22:00. Večer komise zapečetí volební urny a uzamkne volební místnost.

V sobotu 25. května začíná volební komise svou práci tak, aby mohla volební místnost pro voliče otevřít v 8:00.

Volby pak pokračují až do 14:00, kdy se volební místnosti uzavřou, a volební komise předepsaným způsobem spočítají odevzdané hlasy.

Výsledky voleb za svůj okrsek komise vloží do počítačového programu a společně podepíše zápis. Určení členové komise pak přenesou zapečetěné výsledky hlasování na přebírací místo Českého statistického úřadu, v tomto případě na magistrát města.

Jakmile jsou výsledky bezchybně převzaty, dostane komise pokyn k ukončení svého zasedání. Komise v tu chvíli může uklidit volební místnost do původního stavu před volbami a rozejít se. Práce člena volební komise tak končí typicky v sobotu odpoledne nebo v podvečer. 

Další informace k volbám do Evropského parlamentu 

Volby do Evropského parlamentu 2019. Kandidátní listiny  

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.