Vlakem na výlet. České dráhy spustily nový portál

Výlet ​vlakem do všech koutů České republiky si od nynějška můžete pohodlně naplánovat díky novému výletnímu portálu a mobilní aplikaci Českých drah. Web i aplikace od první chvíle nabízejí více než 600 tipů na výlety a řadu dalších praktických informací k plánování cesty.

Vlak je ideální dopravní prostředek na výlet. Můžete cestovat s dětmi nebo s přáteli, ve vlaku se bavit, hrát společenské hry. Při cestách za gastronomickými zážitky nemusíte přemýšlet nad tím, že si nemůžete dát ani obyčejné pivo,“ vysvětluje Zuzana Čechová, ředitelka cenotvorby a produktové komunikace Českých drah a doplňuje: „Proto jsme se rozhodli připravit speciální webovou stránku a mobilní aplikaci Vlakem na výlet, které usnadní vyhledání výletních cílů, zařazených v různých kategoriích.“ 

Vyhledávání je možné například podle regionu nebo podle cílové skupiny, pro rodiny s dětmi, pro mladé, pro turisty, pro železniční fandy nebo třeba pro gurmány a jedlíky. Obsah se bude průběžně rozšiřovat a doplňovat o zajímavé akce, které jsou dobře dostupné vlaky Českých drah.

Mobilní aplikace představuje také interaktivního průvodce výletníka, který ho prostřednictvím mapy a jednotlivých mezizastávek provází celým výletem. Před začátkem cesty je třeba vybraný výlet uložit do mobilní aplikace, například prostřednictvím Wi-Fi na stanicích nebo ve vlacích, aby byly všechny potřebné údaje dostupné i v místech s horším pokrytím signálu mobilních operátorů, a tedy bez připojení k internetu. Po vystoupení z vlaku aplikace sama nabídne zahájení výletu. Jakmile lidé dorazí na některou mezizastávku, aplikace jim sdělí zajímavé informace o daném místě.

Za zvláštní zmínku stojí speciální „Hravé výlety pro děti“, na kterých děti a jejich rodiče na cestě provází mimozemšťan To-To, a malí výletníci se vždy díky zajímavému příběhu dozví i něco z historie ČR. Tyto výlety jsou doplněny pěknými obrázky a také audiostopou. Speciální nabídka výletů je také určena pro železniční fanoušky a obsahuje přehled muzeí, železničních zajímavostí, tipy na romantické tratě a nostalgické jízdy.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.