Mladí hokejisté Jan Bednář s Davidem Turečkem pojedou mistrovství světa!

Mladí hráči HC Energie Karlovy Vary Jan Bednář s Davidem Turečkem byli nominováni na juniorské mistrovství světa ve Švédsku!

Šampionát kategorie do 18 let pravidelně zakončuje mládežnickou sezonu, letošní turnaj hostí švédská města Örnsköldsvik a Umea. Startuje už tento čtvrtek a nové šampiony poznáme v neděli 28. dubna.

Mistrovství se zúčastní deset týmů, které byly do skupin rozděleny podle umístění na loňském turnaji v Rusku. Češi skončili na čtvrté příčce, která jim přihrála skupinu se dvěma favority a dvěma outsidery.

Začne proti papírově slabším soupeřům: Už tento čtvrtek ji čeká Bělorusko, dva dny nato Švýcarsko. V neděli přijde na řadu výzva v podobě Finska, obhájce zlatých medailí, v úterý pak český tým zakončí skupinu proti Kanadě, kterou loni ročník 2000 šokoval ve čtvrtfinále.

První tři zápasy hrají Češi od 15:30, poslední od 19:30.

Druhou skupinu tvoří Švédsko, Spojené státy, Rusko, Slovensko a Lotyšsko, které postoupilo z mistrovství světa divize IA.

Českou skupinu A hostí Umea, místní A3 Arena pojme 5300 diváků. Zápasy skupiny B a také závěrečné souboje o medaile se odehrají ve sto kilometrů vzdáleném Örnsköldsviku, domově švédského klubu MODO. Do haly Fjällräven Center se vejde 7350 fanoušků.

Z každé pětičlenné skupiny postoupí čtyři týmy do čtvrtfinále, v němž se utkají křížem 1A–4B a podobně. Mužstva z pátých míst budou v sérii na dva vítězné zápasy hájit záchranu v elitní skupině. Play off se hraje od čtvrtka 25. do neděle 28. dubna.

Nominace osmnáctky na MS 2019

Brankáři (3):
Jan Škorpík
 (Sparta Praha), Jan Bednář (Karlovy Vary), Lukáš Pařík(Liberec).

Obránci (8):
Radek Kučeřík
Jan Mlčák (oba Kometa Brno), David Tureček (Karlovy Vary), Jakub Žůrek (Liberec), Ondřej Volráb (Kladno), Adam Rutar(Olomouc), Šimon Kubíček (Seattle, WHL), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci (14):
Ondřej Pšenička (Sparta Praha), Jonáš PeterekAdam Raška (oba Třinec), Jakub RychlovskýAdam NajmanMichal Teplý (všichni Liberec), Jan Myšák (Litvínov), Filip Koffer (Pardubice), Marcel Barinka (Halifax, QMJHL), Martin Lang (Kamloops, WHL), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Filip Přikryl(Saint John, QMJHL), Matěj Toman (Prince George, WHL), Jaromír Pytlík(Sault Ste. Marie, OHL).

Realizační tým:

Manažer: Michael Grim.
Hlavní trenér: Alois Hadamczik.
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav a Marek Židlický.
Trenér brankářů: Petr Přikryl.
Video trenér: Jakub Zelenka.
Lékař: MUDr. Milan Novotný.
Fyzioterapeut: David Janousek.
Hospodáři: Josef Toma a František Ptáček.

Zdroj: Hokej.cz


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.