Karlovým Varům pomůže se strategií cestovního ruchu zkušená manažerka.

Karlovy Vary – První pracovní schůzka na téma rozvoje cestovního ruchu v Karlových Varech proběhla v kanceláři primátorky Andrei Pfeffer Ferklové s RNDr. Norou Dolanskou.

,,Jsem jen praktik,” řekla o sobě zkušená profesionálka, která se bude podílet na tvorbě nové karlovarské strategie cestovního ruchu a lázeňství. V posledních létech významně zaostává profesionální komunikace města, která více než skutečnou práci v cestovním ruchu připomínala mediální politickou exhibici.

RNDr. Nora Dolanská je významným odborníkem právě na oblast cestovního ruchu.

Stala se osobností cestovního ruchu v roce 2014 a nositelkou mnoha dalších ocenění v oblasti turistického ruchu. Své odborné zkušenosti prokázala mimo jiné například jako ředitelka Prague City tourism, dále jako ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu, nebo ředitelka Pražské informační služby. „Profesně znám paní Dolanskou více než deset let. Od spolupráce si slibuji restart cestovního ruchu v Karlových Varech,” uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Obě dámy si společně na první pracovní schůzce pohovořily o problematice cestovního ruchu Karlových Varů. Poslední léta se o proti rozvíjejícímu se turistickému průmyslu město drželo ve starých zajetých kolejích a bylo spíš  více konzervativnější..

Podle Nory Dolanské se budou muset dohonit trendy, které se v uplynulých letech začaly dynamicky rozvíjet především v oblastech komunikace na sociálních sítích, lepšího nastavení Karlovarské karty a potenciálu Karlových Varů. Po Praze mají karlovarští hoteliéři unikátní dispozice a potenciál na zvýšení počtu bonitních klientů už jen pro hojné zastoupení pětihvězdičkových hotelů.

Zaznělo i téma vstupu Karlových Varů do UNESCO ve vztahu k lázeňskému trojúhelníku. Tato značka může dodat městu nezpochybnitelnou kvalitu místa ve světě a přiláká krom osobité historie, další turistickou klientelu.

A jak začala Nora Dolanská svou profesionální dráhu?

,,Začala jsem svou kariéru jako průvodce, delegát cestovní kanceláře v cizině, následně jsem v cestovním ruchu podnikala. Po té začala práce na úrovni samosprávy a státní. Mezi poslední projekty, které jsem pomáhala koncepčně rozvíjet s vlastní strategií byla Středočeská centrála cestovního ruchu. Současnost cestovního stylu má svá pravidla. Nyní pracuji jako konzultant a úspěšně se nám daří rozvíjet Jihočeský kraj, který již v minulém roce odstartoval. Doufám, že nám podaří rozpohybovat i Karlovy Vary, pokud se vše správně nastaví. Je zde práce více než dost,” vysvětlila Nora Dolanská.

Pracovní jednání se také dotklo moderního nastavení Infocentra Karlovy Vary a jeho rozšíření o nové služby se zaměřením na skupiny turistů nejen podle věkových kategorií s postupným vyhodnocením cílových skupin.

,,Karlovy Vary jsou specifické a budou muset do budoucna pracovat na lepší komunikaci především s místními a propojit cestovní ruch s životem celého města,” doplnila primátorka.

Jak a kde chce Nora Dolanská začít?

,,V letošním roce se už mnoho nezmění, letošní rok bude více sloužit  k nastavení a přípravě zahájení příští lázeňské sezóny. Cestovní ruch se za posledních několik let v mnohém zásadně změnil a nové trendy se musí trochu dohnat. Potenciál i genius loci město i celý region mají,” vysvětlila Nora Dolanská.

Zdroj: Karlovarskélisty


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.