KARLOVARSKÝ KRAJ PŘIDĚLIL DOTACI NA OPRAVU KREMAČNÍ PECE

Karlovarský kraj na základě žádosti města Karlovy Vary uzavřel smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje na opravu havarijního stavu pece karlovarského krematoria ve výši 3,5 mil. Kč. 

Havarijní oprava nefunkční pece byla zahájena počátkem března a náklady na opravu činí 5,96 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Zařízení je mimo provoz od konce srpna roku 2017, kdy havárii pece způsobilo její zahoření a poškození související technologie ovládání.

Samotná oprava v sobě zahrnuje nejen samotnou pec, ale také navazující technologie potřebných pro provoz, tedy například strojní část, elektroinstalaci, rekuperaci a odtah spalin. Opravou bude pec  odpovídat současnému standardu a požadavkům, včetně oblasti ochrany životního prostředí. Žehy se v karlovarském krematoriu znovu obnoví koncem června. 

Správa lázeňských parků zároveň zahájila práce na rozšíření urnového háje. Na dosud volné louce v areálu hřbitova u krematoria vznikne ještě letos řádově 400 nových hrobových míst.

Záměrem města je navázat na opravu pece revitalizací objektu krematoria a smuteční síně, které jsou naplánované na podzim letošního roku.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.